Konkurs na najlepszych wolontariuszy. Można zgłaszać kandydatów

2021.09.14 07:49
Białostockie Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w konkursie "Wolontariusz Roku" i "Koordynator Roku". Kandydatów można zgłaszać do końca września.
Konkurs na najlepszych wolontariuszy. Można zgłaszać kandydatów
Fot: pixabay.com

Bez wolontariuszy nie możliwa byłaby działalność wielu organizacji i punktów pomocowych. Osoby, które chcą poświęcać swój wolny czas dla innych są niezbędne, by nieść pomoc tym, którzy tego potrzebują. Warto więc ich doceniać.Białostockie Centrum Wolontariaty, które działa przy Fundacji Okno na Wschód zaprasza do udziału w konkursach "Wolontariusz Roku" i "Koordynator Roku", które są organizowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Celem obu inicjatyw jest wyróżnienie wolontariuszy oraz koordynatorów wolontariatu, pokazanie, im swojego uznania i wdzięczności oraz promowanie niesienia bezinteresownej a jakże wartościowej pomocy. Konkursy są też okazją do pokazania e różnorodności wolontariatu i odpowiedzialności, jaka się wiąże w związku z podejmowaniem pracy wolontarystycznej. 
 
Udział w nich mogą wziąć wolontariusze i koordynatorzy, działający indywidualnie lub grupowo na rzecz organizacji i instytucji z terenu woj. podlaskiego, zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wszyscy uczestnicy muszą być zarejestrowani w Systemie Obsługi Wolontariatu.

Aby zgłosić kandydata należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: Wolontariusz Roku i Koordynator Roku.

Konkurs Wolontariusz Roku i Koordynator Roku Korpusu Solidarności dofinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności. 

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1375 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39