Konkurs na projekt edukacji antytytoniowej rodziców

2011.02.11 00:00
Jak pokazują wyniki badań, aż 92% palących rodziców w Polsce przyznaje się do palenia tytoniu w obecności dzieci. Dlatego szczególnie do nich kierowane są działania profilaktyczne w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu oraz kampanii społecznej dotyczącej szkodliwości biernego palenia.
Konkurs na projekt edukacji antytytoniowej rodziców
Fot: sxc.hu

Aby ten problem nagłośnić, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku organizuje konkurs na projekt edukacji antytytoniowej rodziców. Jego hasło to: "Pali mama, pali tato - dzieci zdrowiem płacą za to".

Konkurs adresowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego z białostockich placówek realizujących Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" i ma na celu popularyzację wychowania dzieci w środowisku wolnym od dymu tytoniowego poprzez różnorodne działania informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla rodziców.

Podsumowaniem konkursu będzie przemarsz dzieci ulicami miasta 31 maja oraz antytytoniowy piknik rodzinny połączony z wręczeniem nagród konkursowych.

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

andy

863 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39