Kopernik była kobietą! Dziewczyny przyszłości - konkurs dla studentek

2012.02.06 00:00
Jeśli jesteś studentką na kierunku ścisłym, technicznym, przyrodniczym lub medycznym i prowadzisz własne badania naukowe - zostań Dziewczyną Przyszłości. Następczynie Marii Skłodowskiej-Curie mają czas do 29 lutego na przesłanie zgłoszenia.
Kopernik była kobietą! Dziewczyny przyszłości - konkurs dla studentek
Fot: materiały organizatora

To już trzecia edycja konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz miesięcznika ELLE. Dotychczas nagrodzono 21 studentek, fundując im stypendia o wartości ponad 120 tys. złotych i wyjazdy na najbardziej prestiżowe konferencje naukowe w Europie.

Wśród wyróżnionych znalazły się konstruktorki super dokładnego mikroskopu i śmigła do samolotów, autorki badań nad przyczynami nowotworów, czarną materią, zdrową żywnością, nowymi sposobami usuwania zanieczyszczeń ze środowiska czy implantami nowej generacji. Mimo młodego wieku mają na koncie publikacje w prestiżowych pismach naukowych i odczyty na konferencjach naukowych w Polsce i na świecie.

Kapituła konkursowa przy ocenie nadsyłanych wniosków bierze pod uwagę m.in. oryginalność prac badawczych, nowatorską metodologię i możliwość zastosowania wyników badań w praktyce.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie organizatora: www.nauka.gov.pl

MAG

1407 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39