Koszykarze z Podlasia wrócili do wygrywania

2020.12.24 09:23
W swoim ostatnim II-ligowym meczu w 2020 r. Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał na wyjeździe AZS UJK Kielce. Goście z północno-wschodniej Polski, mimo roli faworyta, musieli się nieźle natrudzić, by sięgnąć po końcowy triumf.
Fot: pixabay.com

Tur Basket Bielsk Podlaski podniósł się po niespodziewanej porażce z Ochotą Warszawa i w swoim kolejnym ligowym spotkaniu okazał się od rywala z Kielc lepszy. Punkty za zwycięstwo rogatej drużynie nie przyszły jednak łatwo, bo to gospodarze w połowie pojedynku zbudowali przewagę, która wynosiła 6 oczek.

Podopieczni Kamila Zakrzewskiego za odrabianie strat wzięli się w kwarcie numer 3. Efekt? Podczas rozpoczęcia ostatniej części meczu oba kluby dzielił już tylko minimalny dystans, gdyż na tablicy widniał wynik 54:52. Tur na tym nie poprzestał. Podlasianie w 4. odsłonie rywalizacji szybko znaleźli się na prowadzeniu, którego - mimo stykowego przez wiele minut rezultatu - do końca starcia już nie oddali. Rogata ekipa wygrała więc w Kielcach z miejscowym AZS-em UJK 85:78.

Kolejny ligowy mecz Tur stoczy 9 stycznia. Tydzień wcześniej do walki o punkty przystąpią Żubry. Białostoczanie już na początku roku podejmą we własnej hali ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

13. Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 12 13 1-11

AZS UJK Kielce - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 78:85 (22:20, 17:13, 15:19, 24:33)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: 7Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (17 pkt), Rafał Król (17 pkt), Filip Pruefer (0 pkt), Przemysław Tradecki (16 pkt), Aaron Weres (13 pkt), Kacper Rojek (13 pkt), Marcin Marczuk (7 pkt), Paweł Lewandowski (2 pkt)