Koszykówka. Podlaskie drużyny wygrywają i przewodzą tabeli

2019.02.02 21:03
Drużyna Żubrów Leo-Speed Białystok odniosła pewne zwycięstwo nad Hutnikiem Warszawa w 20. kolejce II ligi. Zwyciężył też Tur Bielsk Podlaski, który został wiceliderem tabeli.
Fot: pixabay.com

Zawodnicy Żubrów Białystok zrehabilitowali się za porażkę z Turem Bielsk Podlaski sprzed 10 dni, kiedy to przerwana została ich fantastyczna seria zwycięstw. W 20. kolejce grupy B II ligi koszykówki pewnie pokonali drużynę Hutnika Warszawa, wygrywając przed własną publicznością 93:69.

Białostoczanie nawet na moment nie oddali inicjatywy w tym meczu, wygrywając wszystkie kwarty. Dzięki temu zwycięstwu umocnili się oni na pozycji lidera w swojej grupie, a ich bilans to obecnie 18-2.

Dużo więcej emocji było w meczu Tura Bielsk Podlaski, który wyjazdowe zwycięstwo nad ŁKS Łódź wywalczył dopiero w ostatniej kwarcie, wygrywając ją 12 punktami. Cały mecz zakończył się wynikiem 75:71 na korzyść bielszczan. Dzięki temu zwycięstwu Tur przesunął się na drugie miejsce w tabeli.

Za tydzień Żubry zmierzą się z drużyną AZS UMCS Lublin zajmującą obecnie piątą pozycję w II lidze, natomiast Tur 12 lutego podejmie u siebie drużynę KK Warszawa.

*Siarka Tarnobrzeg wycofała się z rozgrywek

Żubry Leo-Speed Białystok – MUKS Hutnik Warszawa 93:69 (23:17, 27:15, 23:19, 20:18)
Żubry Białystok: Jakub Lewandowski (15 pkt), Daniel Kamiński (7 pkt), Michał Bombrych (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (6 pkt), Bartłomiej Wróblewski (3 pkt), Kamil Czosnowski (15 pkt), Patryk Andruk (18 pkt), Michał Wielechowski (7 pkt), Andrzej Misiewicz (0 pkt), Maciej Parszewski (7 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (8 pkt), Adrian Warszawski (5 pkt).

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – KKS Tur Basker Bielsk Podlaski 71:75 (18:14, 15:18, 19:12, 19:31)
Tur Bielsk Podlaski: Mateusz Bębeniec (6 pkt), Łukasz Kuczyński (18 pkt), Marcin Monach (0 pkt), Rafał Stefanik (12 pkt), Tomasz Pisarczyk (15 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Aaron Weres (7 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Sylwester Kus (13 pkt), Paweł Lewandowski (4 pkt).