Kot(d) dla tolerancji. Promocja książki

2010.12.17 00:00
Kot(d) dla tolerancji to projekt edukacyjny zainspirowany bajką Moisesa Gutierreza Raimundeza o kocie Kolorze, początkowo napisaną na potrzeby zajęć plastycznych prowadzonych przez Renatę Kaczyńską-Łubę w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.
Kot(d) dla tolerancji. Promocja książki
materiały organizatora

Bajka zainspirowała animatorów z Centrum im. Ludwika Zamenhofa i Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku do stworzenia cyklu warsztatów opartych na metaforze podróży, zmuszającej do twórczego pokonywania ograniczeń komunikacyjnych, jako drogi do poznania siebie i innych. Poprzez stwarzanie okazji do spotkania z innością i otwarcia uczestników na doświadczenie różnicy, proponowane w książce scenariusze zajęć (do zrealizowania w warunkach szkolnych lub pozaszkolnych) mają wesprzeć nauczycieli i edukatorów w trudnym zadaniu rozwijania w swoich uczniach i podopiecznych niezbędnych we współczesnym świecie kompetencji międzykulturowych: wrażliwości na drugiego człowieka, otwartości poznawczej i tolerancji wobec odmienności. Przedstawione w niej warsztaty zbudowane zostały na połączeniu nowatorskich, interdyscyplinarnych i interaktywnych technik dydaktycznych wykorzystujących sztukę (plastyka, literatura, teatr) oraz nauki w terenie, bezpośrednio w miejscach, w których spotykamy się z kulturową odmiennością.

W programie dzisiejszego spotkania w Centrum Zamenhofa: pokaz slajdów i filmu dokumentującego projekt, warsztaty dla nauczycieli i edukatorów (poprowadzą je Katarzyna Niziołek i Anna J. Kloza). Uczestnicy warsztatów otrzymają książkę gratis i dyplom potwierdzający udział w spotkaniu. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

andy

1330 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39