Kradli w białostockich galeriach handlowych. Byli do tego profesjonalnie przygotowani

2016.09.19 15:54
Białostoccy policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży, ujętych przez ochronę jednego z centrów handlowych. Okazało się, że to obywatele Litwy. W samochodzie, którym przyjechali, mieli skradziony towar na łączną kwotę ponad 4 tys. zł.
Kradli w białostockich galeriach handlowych. Byli do tego profesjonalnie przygotowani
Fot: KWP Białystok

Pracownik jednego z białostockich centrów handlowych powiadomił policję o zatrzymaniu trójki Litwinów. Ochrona galerii handlowej złapała ich, gdy dokonywali kradzieży w sklepach z odzieżą.

Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi, którzy zatrzymali domniemanych sprawców. Szybko wyszło na jaw, że w samochodzie, którym podróżowała cała trójka, znajdują się rzeczy pochodzące z kradzieży. Ich łupem padły: spodnie, bluzki, swetry, kurtki, sukienki oraz bielizna, o łącznej wartości ponad 4 tys. zł.

Okazało się, że wszystkich kradzieży Litwini dokonali jednego dnia w jednym centrum handlowym. Do procederu tego byli dobrze przygotowani, używali specjalistycznego sprzętu. Przy pomocy tych urządzeń usuwali zabezpieczenia antykradzieżowe z ubrań i jakby nigdy nic, opuszczali dany sklep.

Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta w wieku 20 lat oraz 23- i 27-latek. Wszyscy już usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

708 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39