Białystok Online

Biznes

Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju. Nagroda dla białostockiej firmy

2010.12.17 00:00
Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju. Nagroda dla białostockiej firmy
Fot: materiały prasowe. Laureaci konkursu

Notowana na NewConnect, białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie sięgnęła po najważniejsze trofeum w ogólnopolskiej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2010. Powtórzyła tym samym sukces z ubiegłego roku.

APS SA zwyciężyła w kategorii "Innowacyjna usługa" (średnia firma), a uznanie konkursowego jury zyskały "Mikroprocesowe Systemy Sterowania i nadzoru nad pracą oczyszczalni ścieków". Wcześniej ta sama usługa została doceniona w regionalnej edycji konkurs, kiedy to firma APS SA zdobyła tytuł podlaskiego lidera innowacji w kategorii średnia firma.

- To usługa, której podstawą jest myśl inżynierska kreatywnych pracowników naszej firmy - podkreśla Bogusław Łącki, prezes APS. - Potwierdza to moje przekonanie, że inżynier wykształcony na Politechnice Białostockiej, pracując w firmie Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A., stawiającej wysokie wymagania, jest w stanie tworzyć rozwiązania inżynierskie na światowym poziomie. Jestem dumny z uhonorowania pracy naszych inżynierów i przekonany, że zdobyty tytuł przyczyni się do pozyskania przez spółkę nowych, trudnych i ambitnych zleceń.

Ogłoszenie wyników odbyło się wczoraj w hotelu Marriott w Warszawie. Ideą konkursu, organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju, jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć oraz inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym. Tytuły zostały przyznane w następujących kategoriach: Innowacyjna firma, Innowacyjny produkt, Innowacyjna usługa, Innowacyjna gmina, Innowacyjna organizacja, Innowacyjny projekt unijny, Dynamicznie rozwijająca się firma.

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas