Krótkie metraże nominowane do Oscara w Kinie Forum

2022.03.17 08:03
Już niebawem będziemy świadkami jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie filmowym, czyli gali rozdania Oscarów. W Kinie Forum będzie można obejrzeć animowane filmy krótkometrażowe, które otrzymały nominację do Oscarów.
Krótkie metraże nominowane do Oscara w Kinie Forum
Fot: Materiały prasowe
"Affairs of the Art"

Oscary przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina przyznawanych w kilkunastu kategoriach, a wśród nich również dla najlepszych filmów krótkometrażowych. Krótkie metraże najczęściej pokazywane są w zestawach po kilka produkcji – jedna wizyta w kinie to zanurzenie się w spektrum opowieści, emocji i doświadczeń wizualnych naraz. To niesamowite, inspirujące historie zaklęte w krótkiej, innowacyjnej formie.

Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć 5 filmów krótkometrażowych.

Pokaz odbędzie się w niedzielę (27.03), o godz. 18:15 w Kinie Forum.

Robin Robin
reż. Dan Ojari, Mikey Please

Gdy jej niewyklute jajko przypadkiem wpada do śmietnika, Robin zostaje adoptowana przez kochającą rodzinę myszy-włamywaczy. Co prawda ma bardziej dziób i pióra niż futro i ogon, no i nie jest mistrzynią w skradaniu się cichutko na paluszkach, niemniej jednak czuje się jak w domu. W miarę dorastania różnice nie dają jednak o sobie zapomnieć i Robin za wszelką cenę pragnie udowodnić przybranym krewnym, że może być naprawdę dobrą myszą. Wyrusza w pełną wyzwań podróż, by rozwinąć skrzydła i dowiedzieć się, co tak naprawdę jest ważne w życiu.

Boxballet
reż. Anton Dyakov

Pewnego dnia łagodna baletnica Olya spotyka szorstkiego, gburowatego boksera Jewgienija. Ich światy i filozofia życia nie mogą się bardziej od siebie różnić. Kontrast jest tak duży, że nawiązanie nawet najcieńszej nici porozumienia wydaje się niemożliwe. Czy tak odmienne istoty znajdą w sobie wzajemne wsparcie i pozwolą by połączyło ich coś więcej?

Affairs of the Art
reż. Joanna Quinn

Ekscentryczne, ale też ujmujące i komiczne obsesje jednej rodziny w pełnej humoru, ręcznie rysowanej animacji. Beryl, 59-letnia pracownica fabryki, kocha rysować i jest zdeterminowana, by stać się hiperfuturystyczną artystką. Poznamy także jej dorosłego syna, Colina, maniaka technologii, jej męża Ivora, obecnie muzę i modela Beryl wspierającego żonę w kreatywnych zapędach, oraz jej siostrę Beverly, fanatyczną narcyzkę mieszkającą w Los Angeles.

Bestia
reż. Hugo Covarrubias

Zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Íngrid, agentki tajnej policji w Chile w 1975 roku. Jej relacje z własnym psem, ciałem, lękami i frustracjami ujawniają pęknięcia nie tylko w niej samej, ale i w objętym reżimem dyktatury wojskowej kraju.

The Windshield Wiper
reż. Alberto Mielgo

Na tle hałaśliwej, wypełnionej dymem kawiarni współczesny filozof pogrąża się w myślach. Zastanawiając się nad życiowymi wzlotami i upadkami, błędami, oczekiwaniami i drobnymi tęsknotami, mężczyzna wyrusza w metaforyczną podróż oświecenia pełną żywych obrazów, badając różne fazy romansu, cechy ludzkiej natury oraz przyszłość randek i związków, w poszukiwaniu odpowiedzi na odwieczne pytanie "Czym jest miłość?".

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
1385 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39