Krótkometrażowe Podróże Filmowe. Islandia [wideo]

2011.04.07 00:00
Zimne morze, upiorna pogoda, gejzery, lodowce i ciągnące się dziesiątkami kilometrów skalne pustkowia... Idealna sceneria dla mrocznych sag wikingów oraz baśni pełnych trolli i elfów. To wszystko zobaczycie i usłyszycie w piątek, 8 kwietnia w ramach imprezy Krótkometrażowe Podróże Filmowe - Islandia, której patronujemy.
Krótkometrażowe Podróże Filmowe. Islandia [wideo]
Fot: materiały organizatora

Na początek o godz. 17 w kinie Forum "Mistrzowie wrzasku", dokument o islandzkiej scenie muzycznej i specyficznej twórczości Islandczyków. Z Islandii, mroźnej wyspy leżącej w północnej części Oceanu Atlantyckiego, pochodzą m.in. takie gwiazdy, jak Björk i Sugarcubes, Sigur Rós, Múm, Bang Gang, Mugison, Minus i Snowblow.O godz. 19 rozpoczną się pokazy najciekawszych islandzkich filmów krótkometrażowych z ostatnich lat.

I na koniec wieczoru przeniesiemy się do Famy, gdzie obejrzeć będzie można film "Iceland: Beyond Sigur Ros" prezentujący dynamiczną i zróżnicowaną współczesną scenę muzyki niezależnej z Islandii. Sceną zawładnie natomiast Plastik Joy, który przybędzie z Rejkiawiku. Duet tworzą Cristiano Nicolini (Włochy) oraz Fannar Ásgrimsson (Islandia), którzy poznali się podczas studiów nad realizacją dźwięku w SAE Institute w Barcelonie. Tworzą eksperymentalną i senno - zmysłową elektronikę, niczym nikła poświata ulicznych lamp tuż przedświtem... Ich muzyka doskonale nadaje się do rozluźnienia po ciężkim dniu, jako soundtrack do obserwacji zachodów słońca lub wędrówek w mglisty dzień.Karnet na pokazy filmowe kosztuje 10 zł, karnet na całą imprezę - 15 zł. Jej organizatorem jest DKF "GAG" działający przy Białostockim Ośrodku Kultury.

Szczegóły:
Krótkometrażowe Podróże Filmowe - Islandia

andy

1279 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39