Ksiądz oskarżony o gwałt na nieletniej przebywa w klasztorze. Przyznał się tylko częściowo

2018.02.23 12:59
28-letni ksiądz, na którym ciąży zarzut trzykrotnego gwałtu na nieletniej, trafił do klasztoru, który ma być dla niego miejscem odosobnienia. Poza tym wiadomo też, że Marcin Ł. częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Ksiądz oskarżony o gwałt na nieletniej przebywa w klasztorze. Przyznał się tylko częściowo
Fot: pixabay.com

Młody wikariusz z jednej z podlaskich parafii ma zarzut trzykrotnego gwałtu na nieletniej (więcej: 28-letni ksiądz z zarzutem trzykrotnego gwałtu na nieletniej).

Pierwsza o sprawie poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Natomiast teraz głos – w formie komunikatu - zabrała Kuria Diecezjalna w Drohiczynie.

Dowiadujemy się, że 28 czerwca ubiegłego roku pełnomocnik prawny kurii złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa (seksualne wykorzystanie małoletniego) przez wspomnianego księdza. Natomiast biskup drohiczyński zakazał mężczyźnie "wykonywania wszelkich funkcji kapłańskich". Podjął też decyzję o umieszczeniu go w klasztorze. Poza tym, jak wskazano, nadal trwają czynności w ramach postępowania kościelnego.

Ponadto - jak udało się nam ustalić - oskarżony przyznał się jedynie częściowo do zarzucanego mu czynu. Poza tym śledczy nie ujawniają szczegółów dotyczących zeznań złożonych przez 28-latka.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
834 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39