Kto dostanie Nagrodę Kazaneckiego? Nominowanych jest 8 autorów

2020.03.03 15:27
Autorzy nominowani do 29. edycji Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego spotkali się w poniedziałek (2.03) z białostoczanami.
Kto dostanie Nagrodę Kazaneckiego? Nominowanych jest 8 autorów

Dyskusja w klubie Fama była okazją do bliższego poznania twórców najlepszych książek 2019 roku. Laureatów Nagrody Literackiej poznamy 27 marca.

Do 29. Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego kapituła nominowała Agnieszkę Pajączkowską (za książkę "Wędrowny zakład fotograficzny"), Grzegorza Sobaszka ("Wszystkojedność"), Natalkę Suszczyńską ("Dropie"), Magdalenę Kicińską ("Środki transportu"), Ninę Manel ("Transparty"), Juliusza Pielichowskiego ("Czarny organizm"), Przemysława Suchaneckiego ("Wtracenie") oraz Tomasza Ważnego ("Godzina wychowawcza").

W tej edycji obowiązują zmienione zasady, m.in. wprowadzono kategorię najlepszego ogólnopolskiego poetyckiego debiutu roku oraz zrezygnowano z przyznawania nagrody za całokształt twórczości.

Okazją do rozmów o zgłoszonych utworach i o literaturze polskiej było spotkanie z nominowanymi do Nagrody w białostockim klubie Fama. Wzięli w nim udział: Magdalena Kicińska, Nina Manel, Juliusz Pielichowski i Przemysław Suchanecki. Z finalistów w kategorii prozatorskiej do Białegostoku przybyła Natalka Suszczyńska.

Nagroda Literacka za najlepszą książkę roku przyznawana jest autorom, którzy są związani ze środowiskiem literackim Białegostoku i regionu, tu się urodzili czy zamieszkują, ich twórczość wykazuje związki z miastem i regionem lub twórcom, których książki wydano w Białymstoku. Laureatami za 2018 rok zostali: Krzysztof Czyżewski - za książkę "Żegaryszki", z uwzględnieniem całokształtu twórczości oraz Piotr Janicki - za tom poetycki bez tytułu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1820 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39