Kto wybuduje obiekty z budżetu obywatelskiego? Miasto ogłasza konkurs

2017.09.14 13:08
Kolejny projekt z ostatniego budżetu obywatelskiego zaczyna być realizowany przez miasto. Tym razem poszukiwany jest wykonawca centrum rekreacyjno-sportowego Starosielce, które ma powstać przy ul. Szkolnej.
Kto wybuduje obiekty z budżetu obywatelskiego? Miasto ogłasza konkurs
Fot: pixabay.com

Projekt "Centrum rekreacyjno-sportowe Starosielce" został wyłoniony do realizacji podczas ostatniego budżetu obywatelskiego. Jego celem jest budowa placu zabaw i siłowni oraz wydzielenie miejsc wypoczynkowych przy ul. Szkolnej. Zebrał on prawie 1700 głosów poparcia. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wybudowanie obiektu. Wybrany wykonawca, poza wspomnianym placem zabaw i siłownią, będzie także musiał ustawić stoły do gry w szachy, ławki i kosze na śmieci. Do jego obowiązków będzie należało też odwodnienie terenu, postawienie oświetlenia, a także wycinka drzew i krzewów.

W tym samym konkursie ofert miasto szuka również wykonawcy kompleksu sportowego między ulicami: Sybiraków, Wołyńską i Andrukiewicza. Także ten pomysł został zgłoszony przez mieszkańców w ostatnim budżecie obywatelskim. Był on jednym z projektów osiedlowych dla osiedla Piasta I i zebrał 1133 głosy. Z tym, że to jest akurat drugie podejście do znalezienia chętnych na realizację tego projektu. Pierwsze postępowanie, rozpoczęte w lipcu, zostało unieważnione. Wówczas projekt ten był połączony w ofercie z budową boiska wielofunkcyjnego przy ul. Wolińskiej. Nie złożono jednak żadnej oferty.

Budowa kompleksu, według wyceny z BO, to koszt ok. 203 tys. zł. Zadanie to obejmuje przygotowanie gruntowego boiska do piłki nożnej, miejsca do uprawiania siatkówki plażowej oraz zamontowanie urządzeń do street workoutu i pomniejszych elementów, jak stojaki rowerowe, ławki, kosze itp. Tym razem potencjalni kontrahenci mogą składać swoje propozycje do 28 września. Na wybudowanie obu obiektów będą mieli czas do 8 grudnia.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

726 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39