Kto zdobędzie władzę w województwie? [LISTY KANDYDATÓW DO SEJMIKU]

2024.04.05 17:28
O 30 mandatów w sejmiku województwa podlaskiego ubiega się 259 kandydatów. Najwięcej chętnych startuje w okręgu obejmującym Białystok. Wybory już 7 kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę.
Kto zdobędzie władzę w województwie? [LISTY KANDYDATÓW DO SEJMIKU]
Fot: MW

W sejmiku województwa podlaskiego zasiada 30 radnych, którzy wybierani są z 4 okręgów wyborczych:

- okręg 1 – miasto Białystok (7 mandatów);
- okręg 2 - powiat augustowski, powiat sejneński, powiat suwalski, powiat sokólski, powiat moniecki, miasto Suwałki (8 mandatów);
- okręg 3 - powiat grajewski, powiat kolneński, powiat łomżyński, powiat zambrowski, miasto Łomża (6 mandatów);
- okręg 4 - powiat bielski, powiat siemiatycki, powiat wysokomazowiecki, powiat hajnowski, powiat białostocki (9 mandatów).

Do obsadzenia wolnych miejsc w sejmiku zgłosiło się łącznie 259 kandydatów.


LISTY KANDYDATÓW DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO 2024


OKRĘG WYBORCZY NUMER 1 - MIASTO BIAŁYSTOK


KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. KOSICKI Artur
2. MADRAS Tomasz Stefan
3. NAZARUK Sławomir
4. DĘBSKI Bogusław
5. KUCHAREWICZ Mariola
6. CITKO Marek Białystok
7. CIERESZKO-KARANKIEWICZ Ewa
8. KIERCEL Beata
9. SMACZNA-JÓRCZYKOWSKA Izabela

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1. KASPERCZUK Zbigniew Cezary
2. JANKOWSKA Wanda
3. STYPKA Maciej
4. LISOWSKA Barbara
5. MAJEWSKA Barbara
6. WIŚNIEWSKA Magdalena
7. SZOLC Bartosz
8. BARSZCZEWSKI Adam
9. SEMENIUK Andrzej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Nazarko Łukasz
2. Wenclik Małgorzata
3. Lulewicz Leszek
4. Żyliński Wiesław
5. Maj Barbara
6. Piotrowska Małgorzata
7. Ganzke Kazimierz
8. Konopko Julia
9. Kierznowski Łukasz

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA

1. KRUTUL Paweł
2. MROCZKOWSKA Marta
3. SZYSZKO Natalia
4. CECHA Tomasz
5. MIKOŁAJUK Tomasz
6. MATWIEJCZUK Dariusz
7. LASKOWSKA Aneta
8. ARTYSIEWICZ Michalina Daria

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

1. PROKORYM Łukasz
2. AUGUSTYN Anna
3. PILECKI Karol
4. MASALSKI Marek
5. BIL-JARUZELSKA Małgorzata Anna
6. SZCZYGIEŁ-ROGOWSKA Jolanta
7. KARCZEWSKA Wioletta Maria
8. BAŁTYK Krzysztof
9. TOMAR Samuel Antoni

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY"

1. CZERNIAWSKA Weronika Katarzyna
2. CZARNOWSKI Tomasz
3. AUGUSTYNIAK Martyna
4. CZARNOWSKI Józef
5. TURECKA Anna

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OBYWATELI

1. WIĘCKO Robert
2. ROGOWSKA Ewa
3. CZEMIEL Iwona
4. KASPERIUK Radosław Krzysztof
5. KICZKAJŁO Cezary
6. GIERASIMIUK Magdalena
7. KLIMUK Przemysław
8. BOCHOMULSKA Anna
9. GENEJA Aleksander Bartłomiej



OKRĘG WYBORCZY NUMER 2 - POWIATY: AUGUSTOWSKI, SEJNEŃSKI, SUWALSKI, SOKÓLSKI, MONIECKI I MIASTO SUWAŁKI

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. WNUKOWSKI Paweł
2. DEC Leszek
3. BURNOS Wiesława
4. SUTKOWSKI Marcin
5. WASILEWSKI Piotr
6. BOROWSKA Marlena Urszula
7. LEWOC Leszek
8. SOŁTYS Agnieszka
9. OKOŃ Ilona Anna
10. SUPIŃSKI Rafał

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1. DYMKO Łukasz
2. STANKIEWICZ Adrian
3. MATULEWICZ-GILEWICZ Justyna
4. KIMSZAL Paweł
5. GODLEWSKA Elżbieta
6. ZAWISTOWSKA Elżbieta
7. RADOMSKA Alina
8. POŁONOWSKA Agnieszka
9. SIENKIEWICZ Monika
10. KIRPSZA Piotr

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. CIEŚLUKOWSKI Cezary
2. PIEROŻYŃSKI Oktawian
3. SZCZYGIELSKA Agnieszka
4. WORONKO Katarzyna
5. DYJUK Bogdan
6. ŁOSIEWICZ Dariusz
7. DĄBROWSKI Zdzisław
8. PAJĄK Wojciech
9. GNIEDZIEJKO Monika
10. KORONKIEWICZ Barbara

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA

1. MAŃCZUK Tomasz
2. FALANDYSZ Magdalena
3. MAŁANOWSKI Wojciech
4. ACEWICZ Maria
5. TROCHIMCZYK Sławomir
6. GRYC Elżbieta
7. GOJ Helena
8. DOROCHOWICZ Emilia
9. ALEKSIEJCZUK Anna
10. ZYSKOWSKI Alex

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

1. NASZKIEWICZ Anna
2. KWATERSKI Waldemar
3. SIEŃKO Adam
4. RAŚ Andrzej
5. PERKOWSKA Aneta Barbara
6. KOTARSKA Agnieszka
7. WIRBAŁ Katarzyna
8. ŚLIWOWSKI Wojciech
9. BOGDAN Anna
10. JUCHNIK Adam

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY"

1. CZARNOWSKA Paulina
2. SOKOŁOWSKI Kamil
3. CIECIORKO Robert
4. KONDRACIUK Iwona
5. KAMIŃSKI Damian
6. NASIŁOWSKA Hanna
7. CZARNOWSKA Marta Lidia

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OBYWATELI

1. WOJTKOWSKA Aneta
2. GOLUBIEWSKA Ewelina
3. ĆWIKLEWSKI Sebastian
4. JUREWICZ Marek
5. HUKAŁOWICZ Patryk
6. PRUSIŃSKI Łukasz
7. ŚWIRYDOWICZ Mariusz
8. KUNDZIEWICZ Krzysztof
9. MAŁYSZKO Marta
10. WIĘCKO Justyna

KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW

1. MAJEWSKI Damian
2. MURAWKA Wojciech
3. TARASEWICZ Mateusz
4. LIS Paweł
5. ALBOSZTA Weronika
6. MAJEWSKA Natalia
7. OSEWSKA Beata


OKRĘG WYBORCZY NUMER 3 - POWIATY: GRAJEWSKI, KOLNEŃSKI, ŁOMŻYŃSKI, ZAMBROWSKI I MIASTO ŁOMŻA

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. OLBRYŚ Marek
2. SEKŚCIŃSKI Adam Wojciech
3. MIECZKOWSKA Wanda Elżbieta
4. RACIBORSKI Jacek Grzegorz
5. GOŁASZEWSKI Grzegorz
6. ZALEWSKA Barbara
7. WŁOSTOWSKA Joanna
8. KRYNICKA Bernadeta

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1. KIEŁCZEWSKI Adam
2. NOWAKOWSKI Jacek Albin
3. KARWOWSKA Urszula Iwona
4. LITWIŃSKA Natalia
5. SAKOWSKI Łukasz
6. RUTKOWSKI Edward
7. CHOCIANOWICZ Mariusz
8. PROSIŃSKA Izabela

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. SOKOŁOWSKI Zbigniew
2. GROCHOWSKI Wojciech
3. SIOK Marlena
4. DĄBKOWSKI Piotr
5. KALINOWSKA Beata
6. KORENKIEWICZ Katarzyna
7. BORZUCHOWSKI Wojciech
8. PROSIŃSKI Zbigniew

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA

1. SOKOŁOWSKI Marek
2. CZERNIAWSKA Izabela Teresa
3. NICZEWSKI Jarosław
4. WDZIĘKOŃSKI Wiktor
5. MIŁOSEK Anna
6. GRAFF Monika

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

1. PIORUNEK Jacek
2. KOSSAKOWSKI Karol
3. KONOPKA Maria
4. PARTYKA Urszula Bożena
5. KASEJA Stanisław
6. ŁUBA Marek
7. RAMOTOWSKA Agnieszka Bogumiła
8. KACZYŃSKI Eugeniusz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OBYWATELI

1. ŁUKOWSKA Monika Wioleta
2. ZAMOJSKI Dawid
3. BIERNACKA Krystyna
4. TOŁWIŃSKI Tomasz
5. CZERNIAWSKI Kamil
6. GRZEGORCZYK Szymon Łukasz
7. ZAMOJSKI Wiesław
8. KOWALIK-STRAPCZUK Martyna

KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

1. WASILEWSKI Rafał
2. ROGIŃSKI Sebastian
3. DOBKOWSKA Aneta
4. CHODKIEWICZ Edyta
5. LIPIŃSKI Dawid

KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ

1. GOSK Leszek
2. RODZIEWICZ Danuta Wiktoria
3. GOSK Natalia Patrycja
4. NOWAKOWSKI Krzysztof Zbigniew
5. NOWAKOWSKA-MIEZIO Maria Halina
6. ŁUCZAJ Piotr



OKRĘG WYBORCZY NUMER 4 - POWIATY: BIELSKI, SIEMIATYCKI, WYSOKOMAZOWIECKI, HAJNOWSKI, BIAŁOSTOCKI

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. GROMKO Mariusz Krzysztof
2. SIEKIERKO Łukasz
3. MALINOWSKI Marek
4. BOGUSZEWSKI Henryk
5. JABŁOŃSKI Robert
6. ZABŁUDOWSKI Marcin
7. ŁABĘDZKA Anna
8. GRZEGORCZYK Ewa
9. MIODUSZEWSKA Katarzyna
10. FLORCZUK Monika
11. PIESIECKI Tomasz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1. DEREHAJŁO Stanisław
2. KAPICA Grzegorz
3. TROCHIMIAK Maria Magdalena
4. SAMEŁKO Michał
5. ROSZKOWSKI Karol Michał
6. STYPUŁKOWSKA Dorota
7. ROGOWSKA Monika
8. STYPUŁKOWSKA Angelika
9. PISZCZATOWSKI Mariusz
10. GOLAT Kamil
11. JABŁOŃSKA Elżbieta

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. ZAWISTOWSKA Agnieszka
2. LESZCZYŃSKI Jerzy
3. OKUŁA Grzegorz
4. KAŹMIERCZAK Małgorzata
5. ZALEWSKI Mirosław
6. SZAJDA Sławomir Dariusz
7. SZYMAŃSKA Elżbieta Janina
8. ŁAPIŃSKA Marta
9. BOJAR Marta
10. CHMIELEWSKI Marek
11. JANOWSKI Mikołaj

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA

1. KUSZNIERUK Piotr
2 LEWCZUK Tomasz
3. CUPRIAK Anna
4. PROKOPIUK Seweryn
5. SAMOJLIK-GAWORECKA Gertruda Bożena
6. PURWIN Michał
7. BANCAREWICZ Sylwia
8. GÓRSKA Małgorzata
9. ZAREMBA Angelika
10. CHILECKA-DUDZICKA Marta
11. WASZKIEWICZ Arkadiusz

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

1. DWORZAŃSKI Jarosław Zygmunt
2.FILIPOWICZ Elżbieta
3. ŁUKASZUK Igor
4. SITARSKA Agnieszka Anna
5. WNOROWSKI Janusz
6. WRÓBEL Mariusz
7. MALINOWSKA Beata
8. OSTAPKIEWICZ Karol
9. GRYCIUK Tomasz
10. JURCZUK Magdalena
11. KONDRACIUK Krzysztof

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY"

1. DAŃKOWSKA Zorina Lila
2. MALISZEWSKA Kinga
3. SURMACEWICZ Paweł
4. SURMACEWICZ Agnieszka
5. KONOPKA Patryk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OBYWATELI

1. SUCHOWIERSKI Grzegorz
2. GAWRYLUK Ewa
3. TOMASZUK Tomasz
4. BOCHOMULSKA Katarzyna
5. KAMIŃSKI Łukasz
6. MALESA Marcin
7. SADOWSKI Marek
8. SŁAWIŃSKA Magdalena
9. ANDRUKIEWICZ Joanna
10. ŻUKOWSKI Sławomir

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1418 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39