Który więzień zostanie mistrzem ortografii? Osadzeni z całej Polski piszą dyktando

2023.02.02 12:54
Trwa IX edycja Dyktanda dla Osadzonych Czerwony Bór 2022. W ortograficzne szranki stanęli więźniowie z całej Polski.
Który więzień zostanie mistrzem ortografii? Osadzeni z całej Polski piszą dyktando
Fot: mjr Dariusz Śmiechowski

Rozpoczęło się IX Dyktando dla Osadzonych Czerwony Bór 2022. W poprzedniej edycji udział wzięło 180 osadzonych z 25 zakładów karnych i aresztów śledczych z całej Polski.

- Pisany wówczas tekst, opatrzony tytułem "Życiorys sentymentalny" już od pierwszych słów wysoko zawieszał poprzeczkę znajomości meandrów naszej ojczystej pisowni - przekazał mjr Dariusz Śmiechowski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Dyktando dla Osadzonych to ogólnopolski konkurs organizowany od 2015 r., który stał się wizytówką Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Jest on doskonałą okazją do propagowania przez Służbę Więzienną kultury języka ojczystego i zachęcania skazanych do podnoszenia znajomości zasad pisowni wyrazów oraz interpunkcji.

- Niewątpliwym walorem imprezy jest krzewienie kultury i znajomości języka ojczystego. Od początku w ortograficznych zmaganiach udział wzięło kilkuset więźniów, a sama impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W jury konkursu zasiadają poloniści łomżyńskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, która rokrocznie przygotowuje konkursowy tekst dyktanda - dodał rzecznik.

Prace nadesłane na konkurs sprawdzane są przez współpracujących z OKE w Łomży polonistów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
800 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39