Kultowa sztuka Teatru Dramatycznego świętuje urodziny. To już ponad 30 lat na scenie

2024.02.29 17:44
Sztuka "Zapiski Oficera Armii Czerwonej" Teatru Dramatycznego świętuje swoje 32. urodziny. Premiera tego przedstawienia w reżyserii Andrzeja Jakimca miała miejsce 29 lutego 1992 roku.
Kultowa sztuka Teatru Dramatycznego świętuje urodziny. To już ponad 30 lat na scenie
Fot: Swietłana Gonczarowa

"Zapiski oficera Armii Czerwonej" to monodram wykonany przez Krzysztofa Ławniczaka. Premiera tego przedstawienia miała miejsce 29 lutego 1992 roku na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Dzieło Sergiusza Piaseckiego zostało przeniesione na białostocką scenę przez reżysera Andrzeja Jakimca. Spektakl ten cieszy się niezwykłą popularnością i uznaniem wśród widzów od 32 lat, a Krzysztof Ławniczak nadal z pasją wciela się w postać Starszego Lejtnanta Michaiła Zubowa. Aktor podzielił się swoimi wspomnieniami z premierowego wieczoru:

- Pamiętam wielki strach, który pojawił się tuż przed wyjściem na scenę. To miał być mój pierwszy monodram! Położyłem się na plecach, w kulisach i byłem przekonany, że nie wejdę na scenę. Na szczęście Władek - kolega z zespołu technicznego - wypchnął mnie i zaczęło się! I tak to trwa do dziś - mówi Krzysztof Ławniczak.Publiczność będzie mogła obejrzeć "Zapiski oficera Armii Czerwonej" już 16 i 17 marca na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury. Bilety są dostępne w kasie Teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

PEŁNY REPERTUAR

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1481 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39