Kultura Dostępna w Kinach Helios. Jaki film zobaczymy w tym tygodniu? [KONKURS]

2024.01.09 11:39
Dwudziestoletnia Anastazja od dziecka zmaga się z niepełnosprawnością. Pewnego dnia życie całej jej rodziny zupełnie się odmienia.
Kultura Dostępna w Kinach Helios. Jaki film zobaczymy w tym tygodniu? [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

11 stycznia, jak w każdy czwartek białostockie kina sieci Kin Helios zapraszają nas na filmową podróż w ramach cyklu Kultura Dostępna. Cotygodniowe pokazy odbywają się o godzinie 18:00. Wyświetlane są tylko polskie filmy i obowiązuje okazyjna cena biletów. Tym razem na dużych ekranach wyświetlony zostanie film "Święto ognia" w reżyserii Kingi Dębskiej.

Fabuła filmu

Główną bohaterką tej historii jest dwudziestoletnia Anastazja. Młoda kobieta jest wręcz uzależniona od komiksów i gorącej czekolady. Od lat kocha się w chłopaku z sąsiedztwa. Marzy o tym, aby porwać go na niezwykłą randkę choćby i na końcu świata.

Na drodze do spełnienia tego marzenia staje jej własne zdrowie. Nastka jest bowiem od dziecka przykuta do wózka. Porozumiewanie się z otoczeniem umożliwia jej specjalny program. Dziewczyna nie traci jednak pogody ducha i zaraża optymizmem wszystkich swoich towarzyszy.

Szczególny rodzaj relacji łączy ją ze starszą siostrą Łucją, która jest wschodzącą gwiazdą narodowej sceny baletowej. Anastazją zajmuje się też jej ojciec Poldek, który samotnie wychowuje swoje dwie córki.

Pewnego dnia w progu drzwi rodzinnego domu staje kobieta, której pojawienie się odmieni wszystko. Józefina - szalona i przebojowa sąsiadka z naprzeciwka sprawi, że Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia i poznają siebie na nowo. Staną też twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na ten seans: KONKURS

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

484 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39