POLECAMY
Znaleziono 18444 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2012.09.03 00:00
Jak być gejem na Podlasiu i przeżyć? Czemu muszę udawać, że chodzę do kościoła? Moje koleżanki pobiły się o chłopaka. Mam kumpla zaćpanego dopalaczami. Boję się bezrobocia. Na te tematy wypowiedzą się młodzi mieszkańcy Białegosotku w ramach projektu "Teatr w Mieście" realizowanego przez Teatr TrzyRzecze.
Od 7 września OiFP rozpoczyna sprzedaż biletów na przedstawienia inauguracyjne opery "Straszny dwór" i musicalu "Korczak".
W połowie sierpnia miłośnicy rowerów spotkali się na Węglowej. W sobotę zorganizowali rowerowe after party w kawiarni Labalbal.
Kultura i Rozrywka 2012.09.02 00:00
W tym roku festiwal "Inny Wymiar" koncentruje się na kulturze ukraińskiej, nie zapominając oczywiście o innych. Bowiem przenikanie się kultur oraz ich wzajemnych wpływów jest niezwykle charakterystyczne dla naszego regionu. Festiwal organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury odbędzie się w dniach 21-29 września. Patronujemy wydarzeniu.
Kultura i Rozrywka 2012.09.01 00:00
Zabawa z Hermesem, a może spotkanie w starej kuźni z prawdziwym kowalem? Muzeum Podlaskie w Białymstoku przygotowało na niedzielę (2.09) ciekawe zajęcia dla najmłodszych.
W sobotę i niedzielę (1-2.09) melomani powinni skorzystać z propozycji białostockiego Ratusza - w muzealnych salach odbędą się dwa koncerty kameralne.
Już dziś artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią z koncertową wersją musicalu "Korczak" w Niemczech. Zostali zaproszeni przez Muzeum i Miejsca Pamięci Sachsenhausen, koło Berlina.
Kultura i Rozrywka 2012.08.31 00:00
Koncertował w radiowej Trójce, na Openerze, w miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, ale też zagranicą - we Włoszech i Niemczech. Może pochwalić się prawie setką występów, a ma raptem 21 lat! Tworzy jako Peter J. Birch i właśnie kończy prace nad pierwszą długogrającą płytą. 2 września pierwszy raz wystąpi w Białymstoku.
New age, dancehall, locking czy hip hop - to tylko kilka tanecznych stylów, które będzie można poznać w Studiu Tańca Fair Play. Dzień otwarty z bezpłatnymi zajęciami już w najbliższą niedzielę.
W pierwszą niedzielę września w centrum Moniek odbędzie się XVIII Święto Ziemniaka - Jarmark Kresowy. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji, m.in. program kulinarny, podczas którego przygotowana będzie ziemniaczana "Pieczonka po Moniecku".
Kultura i Rozrywka 2012.08.30 00:00
Czarno-białe, ikonograficzne, komiksowe, kolażowe czy komputerowe. Różne oblicza rysunku stworzonego przez 17 artystów z kraju i zagranicy można oglądać od piątku, 31 sierpnia w Galerii Arsenał.
Warsztaty socjologiczne, Kapslowy Wyścig Pokoju, różne dźwięki jednośladu i rozmowy o rowerach - to tylko wybrane atrakcje sobotniej imprezy w Labalbalu. Na after party po rowerowym festynie na Węglowej zaprasza ekipa Bike'ów.
Seks, przemoc i wielkie tuzy klasyki filmowej. Letnie kino w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej zamkną pokazy filmów "Ostatnie tango w Paryżu" oraz "Bonnie i Clyde".
Całonocna, korzenna sesja muzyki serc z Spejs Braders Sound Systemem. W piątek, ostatniego dnia sierpnia w supraskim Domu Ludowym odbędzie się impreza na pożegnanie wakacji w rytmach reggae.
Kultura i Rozrywka 2012.08.29 00:00
Nowa, wspólna inicjatywa Braci Pawłowskich, Galerii Arsenał i spółki PKS Białystok. Od 30 sierpnia w każdy czwartek będzie można wybrać się w filmową podróż w kinie autobusowym.
Od 3 sierpnia wnętrze starej elektrowni wypełniają prace z prac z kolekcji Galerii Arsenał oraz Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Co ich autorzy mieli na myśli przybliży podczas kuratorskiego oprowadzania Monika Szewczyk.
Niezwykle oryginalne filmiki powstały podczas warsztatów animacji poklatkowej dla dzieci. Odbyły się one na początku sierpnia na terenie i we wnętrzach Pałacu Branickich. Zorganizował je Białostocki Ośrodek Kultury.
W niedzielę, 2 września po raz trzynasty do Kruszewa zawitają miłośnicy i hodowcy ogórków znad Narwi.
Kultura i Rozrywka 2012.08.28 00:00
Festiwal Out of Control to coroczne święto sztuki niezależnej. Chcesz zaprezentować swoją twórczość? Lubisz pomagać przy organizacji wydarzeń kulturalnych?
O potrzebie pisania, dzielenia się swoim światem i procesie odkrywania powołania literackiego rozmawiamy z dr Krystyną Bezubik, badaczką i miłośniczką literatury, pisarką i pomysłodawczynią pierwszych na Podlasiu warsztatów kreatywnego pisania.
Drogówka 17:00
Kultura i Rozrywka 15:35
Aktualności 15:00
Aktualności 13:00
Kultura i Rozrywka 12:39
Sport 11:00
Biznes 10:36
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji