POLECAMY
Znaleziono 18255 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2012.01.11 00:00
Zespoły ludowe, wokalno-instrumentalne, wokalne a capella czy zespoły kameralne złożone z członków jednej rodziny mogą wziąć udział w XXIX Spotkaniach Rodzin Muzykujących w Sokółce. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 28 stycznia.
Muzeum Historyczne zaprasza na wyjątkowy karnawałowy wieczór filmowy.
Skondensowana forma, aktorzy grający po kilka postaci, oszczędna scenografia. Wszystko po to, by nie odwracać uwagi od języka, którego używa Gombrowicz. Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl "Ferdydurke".
Kultura i Rozrywka 2012.01.10 00:00
Trzy odsłony, trzy noce, trzy momenty z życia małżeńskiego, trzy punkty zwrotne - okazuje się, że tyle wystarczy, by opowiedzieć zabawną historię o pewnej parze. W łóżku On i Ona gubią się i odnajdują do siebie drogę, rozgrywają namiętny dramat i zwykłą, lekko znudzoną codzienność.
Po dwuletniej nieobecności w Białymstoku, zagra Kult - zespół, którego nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Któż bowiem nie słyszał, ba! nawet nie nucił pod nosem piosenek takich jak "Baranek", "Celina" czy "Gdy nie ma dzieci w domu"?
W pierwszym miesiącu 2012 roku w Książnicy Podlaskiej odbędą się trzy spotkania autorskie przybliżające osoby i twórczość podlaskich pisarek i pisarzy.
To był projekt, którego w Białymstoku jeszcze nie było. Znani kabareciarze w ciągu czterech dni napisali, przygotowali i wyreżyserowali nowy program. Zaprezentowali go wczoraj w wypełnionej po brzegi Famie.
Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku szuka odtwórców głównych ról dziecięcych, a także dwóch dorosłych do powstającego musicalu o Januszu Korczaku. Casting zaplanowano na 14 stycznia.
Kultura i Rozrywka 2012.01.09 00:00
Teatr Klaps działający w Młodzieżowym Domu Kultury zaprasza na bożonarodzeniowy spektakl "Szopka Krakowska".
Najnowszy program Future Shorts obfituje w prawdziwe klejnoty krótkiego metrażu. Pierwszy w tym roku pokaz już jutro, 10 stycznia w kinie Forum.
Studenci i Pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu organizują koncert charytatywny "Karnawałowy Jarmark Cudów na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku".
Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza swoich najmłodszych odbiorców na wspólną wyprawę w nieznane. Wspólnie odkryją nieziemski, magiczny świat dźwięków. Poznają tajemnicze instrumenty i przeniosą się w inną rzeczywistość.
Autor Leśnej Galerii, licznych kapliczek, szopek i postaci świętych - Ryszard Bołtowicz opowie o swoich dziełach podczas wtorkowego spotkania w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury.
We wtorek, 10 stycznia w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury odbędzie się wernisaż wystawy podsumowującej XIX konkurs tkactwa dwuosnowowego "Zajęcia kobiety wiejskiej na Podlasiu".
Najlepsi tancerze i choreografowie współpracujący z największymi gwiazdami muzyki rozrywkowej z całego świata poprowadzą Międzynarodowe Warsztaty Taneczne - Fair Play Dance Up winter school. Rozpoczną się one 27 stycznia i potrwają do 3 lutego. Zapisy trwają.
Kultura i Rozrywka 2012.01.08 00:00
Galeria im. Sleńdzińskich w niedzielę (8.01) zaprasza do swojej siedziby przy ul. Waryńskiego 24a na wspólne kolędowanie.
Kultura i Rozrywka 2012.01.07 00:00
5-letnia Małgosia Tomczak z Białegostoku urodziła się z bardzo rzadką wadą układu kostnego. Prawa nóżka dziewczynki jest o 19 cm krótsza od lewej. Aby uratować zdrowie dziecka potrzebnych jest kilka skomplikowanych, bardzo drogich operacji w USA. Z tej okazji w niedzielę odbędą się dwa noworoczne koncerty z najpiękniejszymi polskimi kolędami.
W tym miesiącu aktorzy Teatru Dramatycznego będą czytać książęczkę Marcina Wicha "Klara. Proszę tego nie czytać". Pierwsze w tym roku spotkanie w niedzielę, 8 stycznia.
Kultura i Rozrywka 2012.01.06 00:00
Płomyczek, Pani Imbryk oraz Trybik to tylko niektóre z bajkowych postaci, które będą bawić dzieci podczas Balu Choinkowego w Spodkach WOAK.
W sobotę, 7 stycznia w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu odbędzie się bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego "Argentyńska lekcja" i spotkanie z jego twórcą - Wojciechem Staroniem.
Kryminalne 16:00
Biznes 16:00
Sport 15:54
Ciekawostki 15:34
Kultura i Rozrywka 15:10
Praca 14:00
Sport 13:56
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji