POLECAMY
Znaleziono 18175 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2010.03.02 00:00
- Nigdy nie wiesz, co cię spotka we freestyle'u. Można wygrać z najlepszym i przegrać z najgorszym - mówi Marcin "Sosen" Sosnowski, zwycięzca Bitwy na Słowo zorganizowanej wczoraj w Famie.
Spektakl "Niewidzialni" Teatru K3 i spotkanie z białostockim poetą Janem Leończukiem atrakcjami marcowego spotkania ze sztuką w Domu Kultury Śródmieście.
Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku zaprasza dzieci ze szkół podstawowych klas I-VI na warsztaty "W komiksowych chmurach".
Od 1 marca placówki Muzeum Podlaskiego modyfikują godziny otwarcia. Ulegają też zmianie ceny niektórych biletów.
Podczas dzisiejszego koncertu z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora z recitalem pieśni Fryderyka Chopina wystąpi Katarzyna Kiszewska - śpiewająca mezzosporanem do akompaniamentu Roberta Marata.
Kultura i Rozrywka 2010.03.01 00:00
Czytanie Księgi Estery, wygwizdanie imienia Hamana i powieszenie jego kukły, tradycyjne przedstawienie oraz poczęstunek z uszu Hamana - zupełnie jak na święcie żydowskiego karnawału, można było poczuć się 14. dnia miesiąca Adar w tykocińskiej synagodze.
Od 2 marca salę różową WOAKu zapełnią akwarele autorstwa Zdzisława Rutkowskiego.
Już wkrótce ruszy w Białymstoku 7. edycja tanecznego Festiwalu Kalejdoskop. Reklamę imprezy w Warszawie zapewnił magistrat.
Drugiego marca o godz. 17 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Medycznego odbędzie się wernisaż prac Wojciecha Krupy - artysty amatora.
Do tej pory o stypendium na prowadzenie działalności artystycznej mogli ubiegać się tylko młodzi twórcy, od tego roku miasto będzie wspierać również profesjonalnych artystów z Białegostoku.
Niezwykły historyczno-dźwiękowy-wizualny spektakl. Archiwalne wypowiedzi historycznych postaci, elektronika i żywe instrumenty oraz wizualizacje. Łukasz L.U.C Rostkowski z grupą zacnych wrocławskich muzyków zaprezentował w sobotni wieczór w kinie Forum swój najnowszy projekt. Patronowaliśmy wydarzeniu.
Za nami kolejny wernisaż w Galerii Agart. W sobotę otwarto tam wystawę "TVOR.by" prezentującą malarstwo artystów współczesnych z Mińska.
Kultura i Rozrywka 2010.02.28 00:00
W niedzielę (28.02) poznamy najlepszą pozycję literatury pięknej dotykającej tematyki związanej z naszym miastem. W Białostockim Teatrze Lalek zostanie wręczona nagroda im. Wiesława Kazaneckiego.
Kultura i Rozrywka 2010.02.27 00:00
Radosne święto Purim upamiętnia uchronienie Żydów od zagłady w perskim imperium za czasów panowania Kserksesa. Na jego obchody zaprasza Wielka Synagoga w Tykocinie.
Ratusz poszerza swoją ofertę. Począwszy od tego weekendu, nowej wystawie "Glina" będą towarzyszyć ciekawe rodzinne zajęcia warsztatowe.
Kultura i Rozrywka 2010.02.26 00:00
Kolejny wernisaż w Galerii Agart przy ul. Jurowieckiej 34. Ta stawiająca na sztukę artystów zza naszej wschodniej granicy galeria tym razem zaprezentuje malarstwo współczesnych artystów z Mińska.
Po przebogatej, retrospektywnej wystawie twórczości Stasysa Eidrigeviciusa "Z biegiem lat", siedziba główna Muzeum Podlaskiego w białostockim ratuszu zaprasza na ekspozycję "Glina".
Kolejna odsłona tegorocznych Zgrzytów to nowe, alternatywne brzmienia i pozytywna energia. Zagrają Enej, Lont, Dash i Absurd. Gratka dla fanów ska, reggae, folku i niebanalnego rocka.
Jak może wyglądać życie, w którym pojawiają się szlabany? Jak na drastyczne zmiany reagują mieszkańcy i jak żyją w domu z przepustkami, strażą celną i brakiem prywatności?
Mielnik nad Bugiem - w tej malowniczej miejscowości w powiecie siemiatyckim będziemy w tym roku obchodzić 497. urodziny naszego województwa.
Drogówka 19:00
Aktualności 17:00
Praca 16:16
Kulinaria 15:10
Aktualności 15:00
Aktualności 13:00
Ciekawostki 11:50
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji