POLECAMY
Znaleziono 18175 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2009.12.07 00:00
Zdecydowana część organizacji ogólnopolskich obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem przypadnie na województwo warmińsko-mazurskie, jednak nasz region weźmie w nich udział.
Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych na trzydniowe warsztaty filmowe "Magia reklamy".
Wystawami "Zwierz Podlaski" i "Natura Makro" Galeria Obuch przy ulicy Stołecznej wznawia swoją działalność artystyczną. Intrygujący wernisaż, który odbył się 5 grudnia, zachęca do obserwowania tego miejsca na kulturalnej mapie miasta.
W sobotę, 4 grudnia w klubie Gwint zagrał zespół Akurat z Bielska - Białej. Trudno uwierzyć, że grupa obecna 11 Lat na scenie, będąca trzeci miesiąc w trasie koncertowej potrafi zachować świeżość i energię pomarańczy.
W poniedziałek, 7 grudnia o godz. 19 w klubokawiarni Kopiluwak spotkanie z twórczością Katarzyny Marii Zielińskiej. Artystka zaprasza niewinnie: "Przyjdź na Zioło".
Chciałbym, żeby festiwal żubrOFFka był miejscem spotkań ludzi z różnych krajów. Na tegoroczną imprezę przyjechali goście m.in. z Czech, Białorusi, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Niemiec - mówi Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury.
Pierwszy nowelowy film nakręcony przez niezależnych twórców z Podlasia będzie można znów obejrzeć w kinie Forum.
Cztery lata, osiem miesięcy i jedenaście dni - to rekord istnienia wyimaginowanego przyjaciela. Najczęściej takich wymyślonych bohaterów mają dzieci od 3 do 7 lat. Ale u niektórych zostaje to na dłużej.
Kolejny sukces Teatru K3, tym razem międzynarodowy. Spektakl "...etcetera...". został nagrodzony na Festiwalu Teatrów Lalek w Bukareszcie, w Rumunii.
Głupio było w piątek wieczorem w Famie nie mieć czułek, skrzydełek, kolorowego kapelusza czy kwiatowych girland na szyi. Bez takich rekwizytów nie może się obejść koncert szalonej kompanii Łąki Łan.
Kultura i Rozrywka 2009.12.05 00:00
Trzecia edycja imprezy "Graficzny Białystok 2009" to cztery różne miejsca, 7 wystaw, ponad 450 prac 100 artystów, 17 gości z Polski i jeden ze Szwecji.
Kultura i Rozrywka 2009.12.04 00:00
By być na czasie w rozmowach na popularne ostatnimi czasy w Polsce tematy związane z kasynami i hazardem, wcale nie trzeba wsłuchiwać się w polityczną dyskusję czy śledzić poczynania sejmowej komisji śledczej. Zapraszamy na wystawę do Muzeum Wojska.
Golden Parazyth z Litwy i Melody Raf z Białegostoku zagrają w Famie na finał tegorocznego festiwalu żubrOFFka. Na niedzielny koncert wstęp jest wolny.
Japońskie filmy z Japan Media Arts Festival 2008 "Excellence Works" będzie można obejrzeć w niedzielę, 6 grudnia w Galerii Arsenał. Wstęp jest wolny!
Hip Hop Run - pod taką nazwą odbędzie się impreza, podczas której wystąpią m.in. Dj Rob Swift ze Stanów Zjednoczonych, Dj Arkan z Łotwy, Dj Czech z Republiki Czeskiej oraz przedstawiciele lokalnej sceny didżejskiej, beatboxerskiej oraz breakdance'owej.
Wielki finał TVN-owskiego show "Mam talent!" w sobotę, 5 grudnia o godz. 20. Wystąpią w nim białostoccy tancerze Wojciech "Blacha" Blaszko i Cezary "Kruk" Krukowski. Będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 300 tysięcy złotych.
Grupa niewątpliwych optymistów z Bielska-Białej zagra w sobotę, 5 grudnia w Gwincie. Czego się można spodziewać po występie Akurat? Z pewnością radosnego i skocznego koncertu w rytmach rock, ska, reggae.
Pięć filmowych konkursów - trzy polskie i dwa międzynarodowe, 61 filmów z 14 krajów, kilkanaście imprez pozakonkursowych, w tym koncerty, pokazy, wystawy - tak przedstawia się Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka w liczbach. Jego czwarta edycja ruszyła 3 grudnia.
Klubowa energia rozpierała wczoraj Famę. W ramach festiwalu żubrOFFka wystąpił Dj Food z legendarnej brytyjskiej wytwórni Ninja Tune.
W sobotę , o godz. 18 w Galerii Obuch na ul. Stołecznej wernisaż prac dwóch artystów prezentujących prace w odmiennych technikach.
Kulinaria 15:10
Aktualności 15:00
Aktualności 13:00
Ciekawostki 11:50
Aktualności 10:30
Kultura i Rozrywka 09:40
Biznes 08:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji