Kultura na weekend. Sporo ciekawych imprez w mieście i okolicach

2019.07.19 07:50
Podlaski Maraton Bluesowy, Krishome Squash Festival, XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza" i wiele innych. Weekend zapowiada się bardzo imprezowo.
Kultura na weekend. Sporo ciekawych imprez w mieście i okolicach
Fot: G. Chuczun

Wakacje to czas, kiedy w mieście i okolicach odbywa się wiele różnych imprez i wydarzeń kulturalnych. Białostoczanie nie powinni się więc nudzić w ciągu najbliższych dni, szczególnie że pogoda ma wówczas dopisywać.

Podlaski Maraton Bluesowy

W piątek (19.07) odbędzie się Podlaski Maraton Bluesowy i potrwa do końca weekendu. To doskonałe wydarzenie dla miłośników tego gatunku muzycznego. Podobna inicjatywa, która odbyła się pod koniec ubiegłego roku, cieszyła się dużą popularnością, więc jej twórcy, zainspirowani sukcesem ubiegłorocznej edycji, postanowili zrobić jej letnią edycję, już w zdecydowanie szerszej formule. Podczas wydarzenia zaplanowano próbę pobicie rekordu Polski w graniu bluesa non stop w formule koncertowej. Na scenie zagości m.in. Kasa Chorych, Kasyno 4, Age 5, Trzy Palce, Mniej Więcej, Gęsia Skórka Blues Band czy Marek Piekarczyk & Andrzej "E-moll" Kowalczyk.

Program: Podlaski Maraton Bluesowy

XXIV Katedralne Koncerty Organowe

Będzie też coś dla miłośników muzyki poważnej. W piątkowy wieczór w białostockiej bazylice katedralnej rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. Można będzie wysłuchać propozycji zaprezentowanych przez polskich i zagranicznych artystów, m.in. z Rosji, Estonii, Danii czy Holandii.

Szczegóły: XXIV Katedralne Koncerty Organowe

Krishome Squash Festival – finał

W sobotę (20.07) odbędzie się finał Krishome Squash Festival. To pierwsza i największa tego typu impreza squashowa w kraju. Podczas wydarzenia zapanowano m.in. pokazy gry i darmowe treningi squasha dla mieszkańców Białegostoku oraz sportowe i artystyczne występy lokalnych talentów, a także konkursy z nagrodami.

Więcej: Krishome Squash Festival

XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza"

Przez najbliższe dni Czeremcha już po raz dwudziesty czwarty będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Tym razem uczestnicy XXIV Festiwalu Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza" będą mogli podziwiać 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Burkina Faso, Rumunii i Ukrainy. Oprócz tego zaplanowano także wystawy, konferencje, turnieje sportowe, spotkania autorskie i jarmark rękodzieła ludowego. Atrakcją będzie kuchnia regionalna.

Szczegóły: XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza"

30. Festiwal Muzyki Młodej Białorusi BASowiszcza

W sobotę odbędzie się jubileuszowy 30. Festiwal Muzyki Młodej Białorusi BASowiszcza 2019 w Gródku koło Białegostoku. Festiwal cieszy się ogromną popularnością i uczestniczą w nim nie tylko mieszkańcy z regionu, ale i całego kraju. Podczas festiwalu na scenie zagoszczą m.in. Dzieciuki, Kreha, Volski, Znich czy Żywiołak. Zaplanowano także konkurs młodych kapel w którym zmierzą się: Atesta, BarRokka, Harmonix College, Luty Sakavik oraz Paulinn.

Program: 30. Festiwal Muzyki Młodej Białorusi BASowiszcza

Dni Moniek

Sporo atrakcji czeka na uczestników Dni Moniek. Zaplanowano koncerty, animacje dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą posesję, balkon i zagrodę. Chętni będą mogli oddać krew w Monieckim Ośrodku Kultury. Organizatorzy zaplanowali także Turniej Piłki Nożnej im. Marcina Jabłońskiego o Puchar Burmistrza Moniek oraz Turniej Szachowy im. Stanisława Rasia. Wydarzenie zakończy koncert gwiazdy wieczoru – Mateusza Ziółko.

Więcej o imprezie: Dni Moniek

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1688 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39