Kurs walut – gdzie dokonać najkorzystniejszej transakcji?

2022.08.24 17:17
Wymiana walut jest bardzo powszechna. W czasie pandemii na popularności zyskały jeszcze bardziej zakupy w sklepach e-commerce (zwłaszcza tych zagranicznych). Coraz więcej osób decyduje się na wakacje za granicą. Gdzie znajdziemy korzystne kursy walut?
Kurs walut – gdzie dokonać najkorzystniejszej transakcji?
Fot: www.freepik.com

Kurs walut – gdzie można dokonać wymiany?

Jeśli chcesz wymienić złotówki na inne waluty, to możesz to zrobić w:
- kantorze stacjonarnym,
- banku,
- internetowej platformie wymiany walut,
- kantorze internetowym.

W każdym z tych miejsc kurs walut jest podobny, choć różnica między kursem walut w kantorze stacjonarnym a internetowym może wynosić nawet kilkanaście groszy. Aby ustalić, koszt operacji warto wziąć pod uwagę:
- kurs waluty,
- wysokość spreadu,
- koszty przelewów,
- wygodę i czas transakcji wymiany walut.

Kurs walut – wymiana w kantorze stacjonarnym

Wymiana walut w kantorze stacjonarnym jeszcze do niedawna była popularną formą transakcji. Obecnie wymiana walut w kantorach stacjonarnych jest mało korzystna z powodu wysokich spreadów. A kurs walut jest wyższy nawet o kilkanaście groszy niż w kantorach internetowych, co przy wymianach większych kwot może przyczynić się do straty nawet kilkuset złotych. Najmniej korzystny kurs walut jest zwykle w kantorach ostatniej szansy, czyli na dworcach kolejowych i lotniskach. Do kantorów stacjonarnych trzeba dojechać, co stanowi dodatkowy czas, który trzeba poświęcić na wymianę walut.

Kurs walut a wymiana w banku

Wymiana walut w banku nie różni się wiele od wymiany w kantorze stacjonarnym. Kurs walut w banku jest również niekorzystny z powodu wysokich spreadów. Podobnie jak w kantorze stacjonarnym, aby wymienić pieniądze, należy dojechać do placówki bankowej. Dostępne są w nich tylko popularne waluty. Jeśli płacisz kartą za granicą, to przewalutowanie jest mało korzystne. Aby uniknąć niekorzystnego kursu walut, warto skorzystać z założonego wcześniej konta walutowego.

Kurs walut – w platformie wymiany walut

Platformy wymiany walut oferują atrakcyjny kurs walut. Użytkownicy dokonują wymiany walut między sobą. Platforma jest tylko pośrednikiem. Dlatego kurs walut jest bardzo korzystny. Aby sprawdzić aktualny kurs walut, kliknij na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Na platformach możesz dokonać wymiany walut 24 h/7 dni w tygodniu bez potrzeby wychodzenia z domu.

Kurs walut w kantorze internetowym

Kurs walut w kantorach internetowych jest również korzystny dla naszego portfela. Wymiany można dokonać 24h/7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki temu jest to jeden z najwygodniejszych sposób wymiany walut. Aby dokonać wymiany, wystarczy tylko dostęp do urządzenia z dostępem do internetu. W kantorze internetowym można dokonać wymiany nawet mało popularnych walut.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1498 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39