"Kuźnia Kompetencji" - ruszyła rekrutacja. Mnóstwo darmowych i certyfikowanych szkoleń

2018.11.28 16:46
Rozpoczęła się rekrutacja w kolejnej turze projektu "Kuźnie Kompetencji studentów Uniwersytetu w Białymstoku". To szansa na udział w certyfikowanych szkoleniach i warsztatach.
"Kuźnia Kompetencji" - ruszyła rekrutacja. Mnóstwo darmowych i certyfikowanych szkoleń
Fot: UwB
Zajęcia warsztatowe z kompetencji miękkich

Można się zgłaszać do "Kuźni Kompetencji"

Rozpoczęła się już rekrutacja do "Kuźni Kompetencji studentów Uniwersytetu w Białymstoku". Młodzi ludzie mają szansę na wzięcie udziału w bezpłatnych, certyfikowanych szkoleniach i warsztatach. Żacy zrealizują również prace projektowe pod okiem pracodawców.

- W mojej ocenie szczególnie wartościowe były zajęcia realizowane u pracodawców – relacjonuje Justyna Bauer, studentka pedagogiki na UwB, która wzięła udział w pierwszej turze projektu. – Razem z czterema innymi studentami z mojego wydziału odbywaliśmy je w przedszkolu montessoriańskim w Białymstoku. Znaliśmy tę metodę z zajęć na studiach, ale były to tylko podstawowe informacje. Dzięki udziałowi w projekcie mogliśmy przyjrzeć się z bliska, jak system opracowany przez Marię Montessori wykorzystuje się w pracy z dziećmi. Pisaliśmy też scenariusze takich zajęć. Przekonałam się, że to fantastyczna metoda i jeśli będę miała okazję zastosować ją w przyszłości w pracy z najmłodszymi, na pewno to zrobię.

Zdaniem niektórych studentów przydatne były także zajęcia rozwijające kompetencje miękkie, a więc te dotyczące komunikacji, negocjacji czy zarządzania projektami:

- W ramach projektu mieliśmy kurs językowy i zdaliśmy egzamin TELC. Uczestniczyłam także w pracach projektowych: miałam szansę poznać od kuchni zawód detektywa i sprawdzić swoje predyspozycje, m.in. poprzez udział w obserwacjach czy przeprowadzenie wywiadu. Projekt idealnie nadaje się dla osób, które nie są pewne swojej zawodowej przyszłości i chcą poszerzyć horyzonty – dodaje Aneta Garlicka, studentka kryminologii, która również uczestniczyła w organizowanych szkoleniach i warsztatach.

Do kiedy można się zgłaszać?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą się zgłaszać do 7 grudnia. Zapisywać należy się na stronie www.kuznia.uwb.pl. Tam znajdują się również wszelkie szczegóły dotyczące projektu i zajęć oferowanych studentom poszczególnych wydziałów.

- Chcemy zapewnić naszym absolwentom jak najlepszy start na rynku pracy – mówi dr hab. Mariusz Popławski, prof. UwB, prorektor ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej UwB. – To dlatego w projekcie mogą wziąć udział studenci, którzy w tym roku kończą u nas studia licencjackie bądź magisterskie. Im takie wsparcie jest szczególnie potrzebne.

Realizowany projekt potrwa łącznie 3 lata. Udział w nim będzie mogło wziąć około 1200 osób z 7 wydziałów UwB. Na realizację projektu uczelnia dostała ponad 6 mln zł z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1415 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39