Lakiery, pudry i szminki. A to wszystko podrobione

2017.11.29 17:04
Policjanci z Wołomina, we współpracy z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku, ujęli przestępców odpowiedzialnych za rozprowadzanie podrobionych kosmetyków.
Lakiery, pudry i szminki. A to wszystko podrobione
Fot: Podlaska KAS

Wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili miejsce przechowywania podrobionych perfum i kosmetyków, a także tożsamość osób zajmujących się tym nielegalnym procederem.

Kilka dni temu funkcjonariusze udali się do podwarszawskiej Magdalenki - tam skontrolowali wyjeżdżający z obserwowanej przez nich posesji samochód dostawczy. W części ładunkowej pojazdu ujawnili opakowania z perfumami różnych marek z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn podróżujących renault. Podczas przeszukania wynajmowanej przez 25- i 45-latka posesji zabezpieczono kolejne podrobione perfumy i kosmetyki.

Łącznie policjanci i funkcjonariusze Podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej przejęli prawie 20 tys. sztuk opakowań z perfumami bezprawnie oznaczonymi znakami towarowymi znanych marek, około 650 sztuk lakierów, szminek, pudrów i innych kosmetyków o wartości co najmniej 2,7 mln zł.

Jak ustalono, podrobiony towar był oferowany do sprzedaży za pośrednictwem portali internetowych, zaopatrywano w niego także punkty sprzedaży w dużym podwarszawskim centrum handlowym oraz bazary na terenie powiatu wołomińskiego.

Zatrzymani podczas akcji mężczyźni trafili do policyjnej celi. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich, funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo około 25 g marihuany.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Piasecznie 25- i 45-latek zostali też objęci policyjnymi dozorami.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1172 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39