Lato w Mieście. Bezpłatne koncerty i pokazy filmów w plenerze [WIDEO]

2019.07.04 07:30
Lato w Mieście to organizowane podczas wakacji przez Białostocki Ośrodek Kultury energetyczne koncerty i pełne pozytywnych emocji pokazy filmowe w plenerze. Cykl rusza już w sobotę (6 lipca).
Lato w Mieście. Bezpłatne koncerty i pokazy filmów w plenerze [WIDEO]
Kadr z filmu "Człowiek delfin"

Pokaz filmu przed BOK

Na początek pokaz filmu. "Człowiek delfin" to niezwykła historia pasji nurkowania, szacunku do oceanu, przyrody i delfinów, która uczyniła Jacques'a Mayola jednym z największych nurków w historii, wielokrotnym rekordzistą świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona "Wielki błękit". Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Są ludzie, którzy nie zadowalają się statusem quo. Nie mogą ustać w miejscu, szukają i ryzykują własne życie. Takim człowiekiem był Jacques Mayol, pierwszy nurek, który na wstrzymanym oddechu zszedł na głębokość 100 metrów. Historia jego życia to podróż w głąb oceanu i do granic ludzkiej świadomości.

Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie dało dla Mayola szansą, aby dotrzeć do granic ludzkiego ciała i umysłu po to, by odkryć głębsze połączenie pomiędzy człowiekiem i morzem.Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem filmu jest Jean-Marc Barr - odtwórca roli Mayola w "Wielkim błękicie".

Pokaz rozpocznie się o godz. 22.00 na placu przed Białostockim Ośrodkiem Kultury.

Koncert na Plantach

Z kolei na Plantach, przy fontannie, zagra The New Warsaw Trio. Zespół powstał w 2012 roku, tworzą go młodzi, utalentowani instrumentaliści, laureaci wielu prestiżowych nagród. Inspiracją do podjęcia współpracy było zamiłowanie do muzyki Richarda Galliano, Astora Piazzolli oraz szeroko pojętej muzyki tangowej i jazzowej.

Udane połączenie brzmienia akordeonu, kontrabasu i ciekawe improwizacje z powodzeniem prezentują zarówno w klubach jazzowych, jak i dużych salach koncertowych. Ich repertuar obejmuje standardy jazzowe, utwory Richarda Galliano, Astora Piazzolli, Andre Astiera, Arta Van Damma, Carlosa Gardela oraz kompozycje własne.Rafał Grząka (akordeon, bandoneon) to absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w klasie akordeonu i Policealnego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie, obecnie adiunkt w klasie akordeonu macierzystej uczelni. Laureat ponad 30 konkursów akordeonowych, m.in. w Castelfidardo, Popradzie, Radziejowicach, Gdańsku. Jego zespół KlezmaFour otrzymał prestiżową nagrodę City Winery of New York podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). W 2016 roku nagrał improwizowaną partię akordeonu do dodatku do gry "Wiedźmin 3: Krew i Wino".

Konrad Kubicki (kontrabas, gitara basowa) – dorastał w środowisku muzyków i artystów. Jego dziadek był skrzypkiem, a ojciec gitarzystą basowym. Na początku grał na skrzypcach, później zdecydował się na kontrabas. W czasie studiów dużo koncertował i nagrywał z wieloma artystami. Jako solista nagrał m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie dzieła Krzysztofa Pendereckiego dla prestiżowej niemieckiej wytwórni Naxos.

Przemysław Skałuba (klarnet, saksofon) – absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie klarnetu. Laureat wielu nagród, m.in. na Festiwalu Instrumentów Dętych w Mielcu i Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim. Gra na klarnecie, saksofonie sopranowym, altowym, tenorowym oraz na duduku.

Koncert odbędzie się w niedzielę (7 lipca), początek o godz. 18.00.

Wakacje pełne wydarzeń

Kolejny występ już 19 lipca. W klubie Fama zagra Bester Quartet z Krakowa. Z kolei 20 lipca przed Białostockim Ośrodkiem Kultury można będzie obejrzeć Amerykański Film Reklamowy 2018 - Sztuka i Technika. Niewątpliwą atrakcją będzie wystąp Portugalczyka João de Sousa - wystąpi 21 lipca na Plantach.

Następne wydarzenia już w sierpniu. Na wszystkie wstęp jest wolny. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprez.

Program: Lato w Mieście

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1459 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39