Legenda polskiego punk rocka w Białymstoku. Będzie też lokalny akcent

2024.01.19 12:10
Po kilkuletniej przerwie na białostockiej zagrają dwie punk rokowe formacje, czyli Sedes oraz Prawda. Wraz z nimi na scenie pojawi się również nasz lokalny zespół The Tombs. Bilety są w przedsprzedaży.
Legenda polskiego punk rocka w Białymstoku. Będzie też lokalny akcent
Fot: SEDES/Facebook

Sedes, Prawda i The Tombs wystąpią 19 kwietnia w białostockim 6-ścianie.

Sedes, Prawda i The Tombs

Sedes to legenda polskiego punk rocka, która została założona w 1980 roku we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, zyskując status jednego z najdłużej istniejących zespołów na polskiej scenie muzycznej, działając przez ponad 40 lat. Grupa została uformowana przez wokalistę Jana "Młodego" Siepielę, gitarzystę Adama "Kucharza" Zalewskiego, perkusistę Mariusza "Kajtka" Janiaka oraz grającego na gitarze basowej "Kufla". Przez lata Sedes przeszedł przez różne etapy i przetasowania składu, jednak ich wpływ na kształtowanie kultury muzycznej w Polsce jest niezaprzeczalny. Ich albumy, takie jak "Wszyscy pokutujemy" i "Sraka praptaka", są uznawane dziś za klasyki polskiego punka.

Prawda to z kolei wrocławska formacja, istniejąca od 1994 roku. Grupa oferuje klasyczny rock'n'roll w oparciu o korzenie punk rocka z lat 70. To 30 lat autentycznego brzmienia i scenicznej ekspresji. The Tombs to natomiast lokalny zespół z Białegostoku, reprezentujący świeże podejście do muzyki, inspirując się dźwiękami California pop punk. To idealne uzupełnienie dla miłośników lat 90/00 i nostalgii związanej z tamtym okresem.

Więcej informacji: Sedes, Prawda i The Tombs w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1754 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39