Legendarny zespół muzyczny z Gdańska wystąpi w Białymstoku z okazji 40-lecia!

2024.02.15 17:13
Już niebawem na białostockiej scenie wystąpi legenda Gdańskiej Sceny Alternatywnej, czyli zespół Bielizna. Grupa wystąpi w Białymstoku z okazji 40. urodzin. Bilety są już w sprzedaży.
Legendarny zespół muzyczny z Gdańska wystąpi w Białymstoku z okazji 40-lecia!
Fot: BIELIZNA/Facebook

Zespół Bielizna wystąpi w piątek (23 lutego) w klubie Fama. To legenda Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej, której historia sięga połowy lat 80. i ma swoje korzenie w Gdańsku, gdzie wystąpiła po raz pierwszy w 1985 roku w klubie Burdel. Grupę założyli dwaj przyjaciele z Politechniki Gdańskiej - Jarosław Janiszewski i Jarosław Figura.

Ciekawostką jest to, że zespół początkowo używał nazwy "Bielizna Goeringa", która później została skrócona do "Bielizna G.". Ostatecznie przyjęli obecną nazwę.

Ich pierwsza radiowa kompozycja "Terrorystyczne bojówki" odniosła sukces, docierając do drugiego miejsca na niezależnej liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej Polskiego Radia. Debiutancką płytę - "Taniec lekkich goryli" - wydali w 1988 roku. Kolejne wydawnictwa, takie jak "Wiara, nadzieja, miłość i inwigilacja", "TAG" czy "Pani Jola", umocniły pozycję zespołu na niezależnej scenie rockowej. Dzisiaj Bielizna dalej aktywnie działa, wydając nowe albumy i koncertując.Więcej informacji: Bielizna na 40-lecie w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39