Lekkoatleci zainaugurowali nowy sezon. Marlena Gola z rekordem

2022.05.04 11:31
We wtorek (3.05), na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku, rozegrano 32. Mityng Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja. Zawody te przyniosły kilka ciekawych rozstrzygnięć. Świetnie wypadła zwłaszcza Marlena Gola.
Fot: KS Podlasie Białystok

Za nami kolejna odsłona Mityngu Solidarności. W trakcie niespełna 3-godzinnej imprezy odbyła się rywalizacja w kilkunastu konkurencjach. Bohaterką dnia została Marlena Gola. Zawodniczka KS-u Podlasie Białystok w biegu na 150 m ustanowiła bowiem nowy rekord okręgu podlaskiego, który obecnie wynosi 17.78 s. Olimpijka z Tokio do niedawna przebywała na zgrupowaniach w Monte Gordo w Portugalii oraz w Olecku i start na obiekcie przy ul. 11 Listopada potraktowała poważnie, jako sprawdzian aktualnej formy, a ta okazuje się, że jest naprawdę bardzo dobra.

W tym samym biegu Karolina Piasecka (również KS Podlasie Białystok) uzyskała rekord okręgu podlaskiego w kategorii młodziczek (U-16). Na mecie zameldowała się z wynikiem 20.04 s, co dało lokatę numer 3. Na 2. stopniu podium uplasowała się Angelika Kwiatkowska (Juvenia Białystok, czas 19.04).

We wtorkowe popołudnie w konkursie skoku w dal mężczyzn zwyciężył Bartosz Chojnowski (KS Podlasie Białystok), który osiągnął rezultat 7,54 m, natomiast w biegu na 100 m rekord życiowy ustanowił Piotr Dąbrowski reprezentujący Prefbet Sonarol. Podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego linię mety przekroczył w czasie 11.10 s. Warto także dodać, że zawodnik ten jest aktualnym halowym mistrzem Polski na 400 m.

Jeżeli chodzi o inne ciekawe rozstrzygnięcia, jakie zapadły podczas 32. Mityngu Solidarności, to na pewno trzeba wspomnieć o wyczynie Martyny Krawczyńskiej. Zawodniczka ta w swoim debiucie na 3000 m zameldowała się na mecie z czasem 10:07.40. Z kolei w biegu na 1000 metrów kobiet wygrała Klaudia Marciszewska (3:06.57). Wśród mężczyzn na tym samym dystansie zwyciężył reprezentujący KS Parkiet Hajnówka Łukasz Klimiuk (2:36.68).