Letnia Grand Prix. Poznaliśmy zwycięzców pierwszego turnieju, kolejne zawody już w sobotę

2022.05.24 12:14
14 maja ruszyła nowa edycja Letniej Grand Prix. Inauguracyjne zmagania na piasku wygrała para Michał Głowacki/Jakub Makar.
Fot: Letnia Grand Prix

Aż 21 zespołów przystąpiło do rywalizacji w pierwszych zawodach Letniej Grand Prix. W początkowej fazie siatkarskiego turnieju, który odbywał się na plaży miejskiej na Dojlidach, mecze rozgrywane były systemem jednego seta do 21 punktów, natomiast w dalszej jego części grano dwa sety do 15 punktów z tie-breakiem również do 15 oczek. Do półfinałów z lewej strony drabinki (bez porażki) dotarli Makar/Głowacki i Lewko/Skiepko, zaś po drugiej stronie dołączyły pary Ignaciuk/Ignaciuk oraz Leszczyński/Ćwiklewski.

Ostatecznie zwycięzcami zawodów zostali Michał Głowacki oraz Jakub Makar. Wspomniana dwójka wygrała swój półfinałowy bój 2:0, a w finale opisywani zawodnicy nie musieli wychodzić na piasek, gdyż rywale (para Lewko/Skiepko) oddali mecz walkowerem. 3. miejsce wywalczył team Ignaciuk/Ignaciuk.

Następny turniej w ramach Letniej Grand Prix odbędzie się na miejskiej plaży 28 maja. Zgłoszenia do kolejnego etapu zmagań już trwają. Przyjmowane są one drogą mailową (plazowka.bialystok@gmail.com).

Na najlepsze duety czekają nagrody finansowe. Ich łączna pula to aż 1500 zł.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Turnieje siatkówki plażowej Letnia Grand Prix