Lewica w trasie. Posłanki i posłowie odwiedzą 6 miast w Podlaskiem

2023.02.16 17:29
W czwartek (16.02) poseł Paweł Krutul oraz wiceprzewodniczący Podlaskiej Nowej Lewicy Piotr Kusznieruk opowiedzieli o szczegółach piątkowej (17.02) trasy Lewicy w Podlaskiem.
Lewica w trasie. Posłanki i posłowie odwiedzą 6 miast w Podlaskiem
Fot: Malwina Witkowska

Trasa Lewicy w Podlaskiem

- Z początkiem roku Lewica uruchomiła trasę, która obejmuje przejazd parlamentarzystów i polityków po całej Polsce. Staramy się być we wszystkich województwach - powiedział Piotr Kusznieruk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Nowej Lewicy.

Pierwszy wyjazd Lewicy był w styczniu. W czwartek (16.02) posłowie Lewicy odwiedzają województwo podkarpackie. W piątek (17.02) liderzy oraz posłowie Nowej Lewicy odwiedzą z kolei województwo podlaskie. Będą w Łomży, Białymstoku, Suwałkach, Augustowie, Hajnówce i Bielsku Podlaskim.

- Chcemy pokazać nasz program, naszą aktywność społeczną, aktywność w ostatniej kadencji Sejmu i pokazać program Lewicy na najbliższe wybory - dodał wiceprzewodniczący. - Chcemy, aby mieszkanki i mieszkańcy mogli spotkać się bezpośrednio z parlamentarzystami.

Kto przyjedzie?

W regionie będą gościć posłanki i posłowie: Krzysztof Gawkowski, Maciej Kopiec, Arkadiusz Iwaniak, Tomasz Trela, Jacek Czerniak, Beata Maciejewska, Robert Obaz, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Anita Kucharska-Dziedzic, Marcin Kulasek, Dariusz Wieczorek, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Tadeusz Tomaszewski, Maciej Konieczny, Katarzyna Ueberhan. Zostaną oni rozdysponowani do poszczególnych miast w Podlaskiem.

- Będziemy rozmawiać o wyborach, o listach - czy będzie jedna, czy więcej, o sprawach militarnych, o sprawach bezpieczeństwa przesmyku suwalskiego, województwa podlaskiego i całej wschodniej flanki NATO, co jest dla Podlasian bardzo ważne - zaznaczył poseł.

Po spotkaniach z mieszkańcami w różnych zakątkach woj. podlaskiego, posłowie oraz posłanki wezmą udział w spotkaniu otwartym w Białymstoku, które organizuje Włodzimierz Czarzasty.

- Chcemy zaznaczyć, że jest to spotkanie otwarte, bez barierek, bez ochroniarzy, bez policji, każdy może przyjść i zadać pytanie - mówił poseł Paweł Krutul.

Posłowie i posłanki podczas otwartego spotkania wypowiadać się będą na takie tematy jak: obywatelski projekt ustawy "Renta Wdowia", sytuacja gospodarcza Polski, bezpieczeństwo militarne województwa podlaskiego, nadchodzące wybory parlamentarne oraz poruszą różne sprawy społecznych, które dotyczą każdego obywatela.

Więcej o spotkaniu otwartym w Białymstoku przeczytasz tutaj.

Plany parlamentarzystów

BIAŁYSTOK
9:00 - Spotkanie otwarte z parlamentarzystami (Paweł Krutul, Włodzimierz Czarzasty, Krzysztof Gawkowski, Beata Maciejewska, Robert Obaz), Brzozowski Dom Kultury, ul. Armii Krajowej 3;
9:30 - Spacer po Giełdzie Rolno-Towarowej w Białymstoku i bazarku przy ul. Kawaleryjskiej (posłowie podzielą się na dwie grupy);
10:30 - Spacer po Rynku Kościuszki w Białymstoku i zbieranie podpisów pod projektem ustawy "Renta Wdowia";
11:00 - Konferencja prasowa na Rynku Kościuszki w okolicy napisu #Białystok;
18:00 - Spotkanie otwarte z wicemarszałkiem Włodzimierzem Czarzastym oraz posłami Nowej Lewicy, miejsce: NOT w Białymstoku, ul. Skłodowskiej-Curie 2.

ŁOMŻA
9:00 - Spotkanie otwarte z parlamentarzystami (Arkadiusz Iwaniak, Tomasz Trela, Maciej Kopiec, Jacek Czerniak), Hala Targowa, ul. Sikorskiego;
9:30 - Konferencja prasowa na Bazarze Miejskim przy ul. Sikorskiego.

SUWAŁKI
9:30 - Spotkanie otwarte z parlamentarzystami (Katarzyna Ueberhan, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Maciej Konieczny, Tadeusz Tomaszewski), Targowisko Miejskie;
10:30 - Konferencja prasowa na Bazarze Miejskim przy ul. Sejneńskiej 6.

AUGUSTÓW
12:30 - Spacer po centrum miasta i zbieranie podpisów pod projektem ustawy "Renta Wdowia".

W Hajnówce i Bielsku Podlaskim odbędą się spotkania z samorządowcami i pracownikami urzędów miast.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1217 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39