Listening, reading, writing... Abiturienci napisali maturę z angielskiego [ARKUSZE]

2014.05.07 00:00
Niektórzy maturzyści mogą już odetchnąć z ulgą, ponieważ dzisiaj (7.05) napisali swój ostatni egzamin dojrzałości. O godz. 11 zakończyła się matura z języka angielskiego. Sprawdź, z czym musieli się uporać.
Listening, reading, writing... Abiturienci napisali maturę z angielskiego [ARKUSZE]
Fot: sxc.hu

Język angielski jest najczęściej wybieranym językiem przez maturzystów - zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W tym roku do egzaminu dojrzałości z angielskiego zdecydowało się podejść ponad 80% ogółu abiturientów.

Dzisiejsze zmagania maturzystów rozpoczęły się o godz. 9. Na rozwiązanie wszystkich zadań abiturienci mieli 120 minut, natomiast do zdobycia - 50 punktów. Arkusz egzaminacyjny składał się z trzech części: rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu pisanego oraz wypowiedzi pisemnej. W tym roku zdający musieli m.in. wcielić się w zagranicznego kursanta oraz napisać list do znajomego z Anglii o sprzedanym przez Internet przedmiocie.

O godz. 14 rozpoczął się z kolei pisemny angielski na poziomie rozszerzonym. Egzamin potrwa ponad trzy godziny (pierwsza część 120 minut, potem krótka przerwa i kolejna część - 70 minut).

Przypomnijmy, że egzamin z języka obcego nowożytnego jest ostatnim z obowiązkowych, do których muszą podejść tegoroczni maturzyści. Teraz ci, którzy czują się na siłach bądź wymaga tego rekrutacja na wybrane przez nich kierunki studiów, będą pisać matury z przedmiotów dodatkowych. Nalezą do nich m.in. biologia, chemia, fizyka czy nauka o tańcu.

Sprawdź, co było na maturze z języka angielskiego: ARKUSZ+TRANSKTYPCJA

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

761 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39