POLECAMY
Przed maskę audi z lasu wbiegł łoś. 22-letniemu kierowcy nic się nie stało, zwierzę zostało ranne.
Dzisiejszej nocy na drodze krajowej numer 65 na odcinku między Goniądzem, a Downarami doszło do kolizji samochodu z łosiem. Kierowca audi jechał od strony Goniądza, gdy z pobliskiego lasu na drogę wbiegł łoś. Na szczęście kierowca zaczął hamować, co zdecydowanie zmniejszyło skutki uderzenia. 22-latkowi na szczęście nic się nie stało. Zwierzę z połamanymi kończynami wpadło na pobocze. Rannym łosiem zajęli się pracownicy Nadleśnictwa Knyszyn. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, w związku z kolejnymi już kolizjami samochodów z leśnymi zwierzętami. Dochodzi do nich najczęściej w miejscach, gdzie drogi krzyżują się ze szlakami zwierząt prowadzącymi do żerowisk. Najczęściej miejsca, gdzie zwierzęta mogą przebiegać przez jezdnię są oznakowane specjalnymi znakami ostrzegawczymi. W takich miejscach jedźmy wolniej, zwróćmy uwagę na pobocze i skraj lasu - kierowca zna się na znakach, a zwierzę nie.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Aktualności 2026.06.26 13:00
Nauka 2026.06.26 12:30
Kultura i Rozrywka 2026.06.26 12:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji