Lowlanders z pierwszą porażką. W starciu na szczycie górą goście z Bydgoszczy

2021.05.23 10:15
W najciekawszym spotkaniu 6. kolejki Polskiej Ligi Futbolu drużyna Lowlanders Białystok zmierzyła się na bocznym boisku stadionu miejskiego z ekipą Bydgoszcz Archers. Mecz wygrali Łucznicy, którzy pokonali Ludzi z Nizin 21:14.
Fot: Lowlanders Białystok

W pierwszych dwóch starciach sezonu 2021 Lowlanders odnieśli komplet zwycięstw, aczkolwiek potyczki ze stołecznymi klubami nie były dla Podlasian łatwe i pokazały, że przed zespołem prowadzonym przez Troya Bakera jeszcze wiele pracy, by zakładany cel został osiągnięty i trwające rozgrywki mogły zakończyć się mistrzowskim tytułem.

To, że pod nieobecność Panthers Wrocław Ludzie z Nizin wcale nie muszą być murowanym kandydatem do wygrania ligi, potwierdziło się w sobotę (22.05), kiedy to na boczne boisko stadionu miejskiego w Białymstoku zawitał wzmocniony kadrowo klub Bydgoszcz Archers. Łucznicy, którzy w aktualnej batalii nie zaznali jeszcze smaku porażki, po pierwszej kwarcie prowadzili 7:0 (przyłożenie zaliczył Jake Schimens, a wynik podwyższył Kornel Witkowski). W dalszej części rywalizacji gospodarze zmniejszyli straty, bo solowy bieg zanotował Derrick Evans, jednak kolejne słowo znów należało do przyjezdnych, w efekcie czego obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 6:14.

Kiedy w trzeciej kwarcie Jakub Kubacki zrobił przyłożenie, a Kornel Witkowski ponownie udanie podwyższył o 1 punkt, sytuacja Lowlanders stała się niezwykle trudna, bo białostoczanie przegrywali już 6:21. Ludzie z Nizin do końca walczyli o to, by odmienić oblicze spotkania (przyłożenie po podaniu Derricka Evansa zaliczył Krzysztof Czaplejewicz, a za 2 podwyższył Eryk Mąkowski), jednak tego dnia Łucznicy byli lepsi. Posiadająca szczelną defensywę ekipa Archers zwyciężyła ostatecznie w stolicy Podlasia 21:14 i trzeba przyznać, że był to triumf w pełni zasłużony.

Następnym przeciwnikiem białostoczan będzie Silesia Rebels Katowice. Wyjazdowy pojedynek Ludzie z Nizin stoczą w przyszłą niedzielę (30.05).