Łukaszewicz: Niech Truskolaski wreszcie odpowie na moje 6 pytań

2023.10.09 15:02
Wicemarszałek województwa podlaskiego i kandydat PiS-u do Sejmu Sebastian Łukaszewicz ponowił apel do Krzysztofa Truskolaskiego. Chce, aby poseł PO odpowiedział na jego pytania. Czego one dotyczą?
Łukaszewicz: Niech Truskolaski wreszcie odpowie na moje 6 pytań
Fot: Kamil Pietraszko
Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz startuje do Sejmu

Sebastian Łukaszewicz powiedział dziś (9.10) podczas konferencji prasowej, że od ponad miesiąca próbuje uzyskać odpowiedzi od Krzysztofa Truskolaskiego na pytania dotyczące "kluczowych spraw z perspektywy naszego regionu i całej Polski".

- Do chwili obecnej nie dostałem na nie odpowiedzi, więc dziś złożyłem w siedzibie PO w Białymstoku oficjalne pismo z listą pytań. Mam nadzieję, że odpowiedź dostaniemy do 13.10 aby mieszkańcy województwa mogli poznać oraz ocenić głoszone przez Krzysztofa Truskolaskiego i Koalicję Obywatelską postulaty - powiedział Łukaszewicz.

Politykowi w trakcie konferencji przed podlaską siedzibą Platformy Obywatelskiej towarzyszyły dwie makiety z wizerunkiem jego politycznego oponenta. Sam Truskolaski z kolei podróżował po podlaskich miastach z makietami przedstawiających polityków i osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością. Była to tzw. Aleja Milionerów PiS-u.

- Postacie Krzysztofa Truskolaskiego będą mi towarzyszyły do końca kampanii, żeby mieszkańcy województwa podlaskiego pamiętali, jak głosował w kluczowych sprawach - deklarował wicemarszałek województwa podlaskiego.

Oto treść pytań (pisownia oryginalna):

1. Dlaczego głosował Pan przeciwko budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej?
2. Dlaczego głosował Pan przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego dla milionów Polaków. Czy nadal popiera Pan postulat Platformy Obywatelskiej polegający na podniesieniu wieku emerytalnego?
3. Dlaczego Platforma Obywatelska postuluje rozebranie zapory na granicy polsko-białoruskiej. Czy popiera Pan ten postulat?
4. Dlaczego Platforma Obywatelska popiera unijny pakt migracyjny, narzucany przez rząd niemiecki, którego celem jest nałożenie na Polskę i Polaków obowiązku przyjmowania nielegalnych imigrantów wbrew ich woli? Czy Pan również to popiera?
5. Czy popiera pan tworzenie przez polski rząd nowych jednostek wojskowych oraz komisariatów policji na terenie województwa podlaskiego?
6. Dlaczego Platforma Obywatelska i jej eksperci postulują prywatyzację państwowych przedsiębiorstw. Czy również Pan to popiera?

Łukaszewicz wyraził nadzieję, że Truskolaski udzieli mu odpowiedzi na zadane pytania do piątku, 13 października, a więc do ostatniego dnia kampanii wyborczej.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1392 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39