Maj upłynie pod znakiem matur. Poznaj szczegółowy harmonogram

2016.05.09 08:09
Do tej pory uczniowie III klas liceum i IV technikum zmierzyli się z językiem polskim i angielskim, matematyką na poziomie podstawowym oraz historią tańca. Egzaminy potrwają do 27 maja.
Maj upłynie pod znakiem matur. Poznaj szczegółowy harmonogram
Fot: pixabay.com

Od poniedziałku kciuki trzeba trzymać za tych, którzy zdecydowali się zdawać przedmioty dodatkowe. Na pierwszy ogień idzie matura rozszerzona z matematyki, do której przystąpi w województwie podlaskim prawie 3 tys. osób. Tego samego dnia odbędzie się także egzamin ze znajomości języka łacińskiego i kultury antycznej, który napisze 15 śmiałków.

Wtorek (10.05) będzie ważnym dniem dla humanistów. Wiedza o społeczeństwie to przydatny przedmiot w rekrutacji na wiele kierunków, za to mniej popularną historię muzyki napisze w Podlaskiem zaledwie 5 osób. Dzień później do matury przystąpią przyszli studenci kierunków medycznych i nie tylko - matura z biologii na poziomie podstawowym rozpocznie się tradycyjnie o godz. 9.00, a na poziomie rozszerzonym - o 14.00, równolegle odbywać się będą egzaminy z filozofii.

W czwartek w ławkach zasiądą uczniowie zdający język niemiecki. Podstawową wiedzę sprawdzą 102 osoby w Białymstoku, a rozszerzoną 107 w całym województwie. Tydzień zakończą matury z chemii i geografii.

W poniedziałek (16.05) ponad 1 tys. podlaskich maturzystów zmierzy się z fizyką i astronomią oraz o wiele rzadziej wybieraną historią sztuki. Kolejny dzień minie pod znakiem matury z historii, do której na poziomie rozszerzonym przystąpi ponad 600 osób oraz informatyki, na którą odważyło się o połowę mniej uczniów. Do 24 maja odbywać się będą wyłącznie egzaminy językowe: z rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego. W Podlaskiem znaleźli się także zainteresowani językiem litewskim i białoruskim.

Matury zakończą się oficjalnie 27 maja, do tego czasu szkoły przeprowadzają egzaminy ustne. Tradycyjnie przewidziano też terminy poprawkowe dla tych, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych, ale nie zdali jednego z nich w części ustnej bądź pisemnej. Część pisemna odbędzie się wówczas 23 sierpnia, a ustna potrwa od 24 do 26 sierpnia.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1316 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39