Maja Łakoma zdobyła srebrny medal na III Grand Prix Polski Kadetek

2024.03.20 12:33
Za drużyną Dojlid Białystok bardzo udany czas. Przed kilkoma dniami superligowy zespół wygrał dwa ważne mecze, a ponadto w weekend świetnie spisała się Maja Łakoma, która z III Grand Prix Polski Kadetek w tenisie stołowym przywiozła srebrny medal.
Maja Łakoma zdobyła srebrny medal na III Grand Prix Polski Kadetek
Fot: Dojlidy Białystok

Maja Łakoma została srebrną medalistką III Grand Prix Polski Kadetek. W grupie poradziła ona sobie znakomicie, wygrywając wszystkie pojedynki i tracąc po drodze zaledwie jednego seta, a w pierwszej fazie rundy pucharowej przedstawicielka Dojlid pokonała 3:1 Aleksandrę Nawrocką z klubu Orzeł Wysokie Wielkie.

Następne starcie z Aleksandrą Makar (MLKS Nurt Przemyśl) poszło Mai jeszcze lepiej, bo reprezentantka białostockiego zespołu zwyciężyła 3:0, w efekcie czego w ćwierćfinale Maja zmierzyła się z Wanessą Kulczycką (Gorzovia Gorzów Wielokopolski). Dziewczyny szły łeb w łeb aż do piątego seta, w którym Łakoma wykazała się mocniejszymi nerwami, wygrywając ostatecznie 11:4. Półfinał także nie należał do lekkich przepraw, ale zawodniczka Dojlid okazała się lepsza od Agaty Krause z MKS-u MDEK Bydgoszcz, triumfując 3:1 i dopiero w finale Maja Łakoma znalazła dla siebie pogromczynię. Została nią Katarzyna Rajkowska z Olimpijczyka Jeżewo.

- W Nadarzynie grało mi się bardzo dobrze. Grupa poszła mi dość gładko, najtrudniejszym pojedynkiem na drodze do finału był na pewno ten z Wanessą Kulczycką. Na szczęście udało mi się dobrze zagrać piątego seta. W finale po raz kolejny przegrałam z Kasią Rajkowską i myślę, że najbardziej zabrakło mi w tym meczu taktyki - komentuje swój występ Maja Łakoma.

Najbliższe tygodnie będą okresem intensywnych przygotowań do mistrzostw Polski, które w przypadku kadetów rozegrane zostaną w dniach 9-12 maja w Szczawnie-Zdrój.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1726 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39