Maliszewska nie wygra klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wszystko przez falstart

2023.02.12 19:25
Przed Pucharem Świata w Dordrechcie kończącym sezon 2022/2023 Natalia Maliszewska była liderką klasyfikacji generalnej zmagań na 500 m. Niestety ostatecznie cały cykl wygrała Xandra Velzeboer.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Sobota (11.02) była dla Biało-Czerwonych bardzo udana. Sztafeta mieszana w składzie Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński (obaj Juvenia Białystok), Nikola Mazur i Kamila Stormowska zajęła bowiem 3. miejsce za drużynami Holandii oraz Kanady, ale już w niedzielę (12.02) polscy kibice short tracku przeżyli spory zawód. Wprawdzie Łukasz Kuczyński w rywalizacji mężczyzn na 500 m wywalczył brąz, ale pechowy start zaliczyła Natalia Maliszewska, która tym samym utraciła prowadzenie w Pucharze Świata.

Białostoczanka bez większych problemów przebrnęła eliminacje i ćwierćfinały na swym koronnym dystansie, lecz już półfinał nie poszedł po myśli 27-latki. Maliszewska popełniła w swoim biegu falstart, co oznaczało dyskwalifikację. Ostatecznie Natalia została więc w Dordrechcie w zmaganiach na 500 m sklasyfikowana na 10. miejscu. Zawody wygrała przedstawicielka gospodarzy Xandra Velzeboer, która jednocześnie została triumfatorką całego cyklu Pucharu Świata.

Puchar Świata w short tracku Dordrecht 2023 - zmagania mężczyzn na 500 m (finał)
1. Xiaojun Lin (Chiny) - 40.693 s
2. Jin Yong Lim (Korea Południowa) - 40.851 s
3. Łukasz Kuczyński (Polska) - 40.914 s
4. Pietro Sighel (Włochy) - 41.116 s
5. Diane Sellier (Polska) - dyskwalifikacja

Puchar Świata w short tracku Dordrecht 2023 - sztafeta mieszana (finał)
1. Holandia - 2:38.811 (I. de Laat, S. Schulting, J. van 'T Wout, X. Velzeboer)
2. Kanada - 2:38.898 (W. Dandjinou, R. Doak, J. Pierre-Gilles, C. Sarault)
3. Polska - 2:39.858 (Ł. Kuczyński, N. Mazur, M. Niewiński, K. Stormowska)

Puchar Świata w short tracku Dordrecht 2023 - zmagania na 500 m kobiet (finał)
1. Xandra Velzeboer (Holandia)
2. Kim Boutin (Kanada)
3. Rikki Doak (Kanada)

10. Natalia Maliszewska (Polska)

Puchar Świata w short tracku - klasyfikacja generalna na 500 m (zmagania kobiet)