Białystok Online

Zdrowie

Mamo - bądź zdrowa. Akcja promująca badania profilaktyczne

2012.05.28 00:00
Mamo - bądź zdrowa. Akcja promująca badania profilaktyczne
Fot: materiały prasowe

Tysiąc skierowań na bezpłatne badania diagnostyczne rozdano na stoiskach w czasie akcji "Mamo - bądź zdrowa" prowadzonej w sobotę w Białymstoku. Ponadto do pań trafiło ponad 250 skierowań na bezpłatne badanie USG piersi.

Celem organizowanej akcji jest promocja zdrowia i badań profilaktycznych. W tym roku do akcji włączyła się Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych. Na licznych stoiskach promujących profilaktykę zdrowia i wydano 1000 skierowań na bezpłatne badania diagnostyczne. Na miejscu można było dokonać pomiaru poziomu cholesterolu oraz cukru we krwi, analizę składu ciała, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Przed Galerią Biała, w której odbywała się akcja, ustawiony był mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat wykonywały bezpłatne badania mammograficzne. Na stoisku Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego przy Białostockim Centrum Onkologii panie dowiadywały się jak powinno przebiegać prawidłowe samobadanie piersi oraz jak często powinny je wykonywać. Równie ważnym badaniem jest USG piersi, dlatego też ponad 250 takich skierowań trafiło do kobiet.

Tego dnia zadbano również o urodę pań - bezpłatne porady kosmetyczne, makijaże czy masaże cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Podczas gdy korzystały one z zabiegów, ich pociechy spędzały czas pod opieką animatorów w barwnym kąciku.

Wydarzenie zorganizował Wojewódzki Ośrodek Koordynujący przy Białostockim Centrum Onkologii.

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas