Maratony Kresowe. Za nami wyścig na Litwie

2018.04.30 13:25
W niedzielę (29.04) rozegrane zostały czwarte zawody zaliczane do tegorocznej edycji Maratonów Kresowych. Tym razem uczestnicy rowerowych zmagań zamiast uroków wschodniej części Polski zwiedzali okolice litewskiego Niemenczyna.
Fot: Marek Kulikowski

Nie Polacy, a Litwini dominowali na najdłuższym dystansie Maratonów Kresowych zorganizowanych w Niemenczynie. Liczna reprezentacja gospodarzy nie okazała się zbyt gościnna i o główne rozstrzygnięcia walczyła we własnym gronie. Trzeba jednak przyznać, że duży wpływ na taki stan rzeczy miał fakt, iż na teren naszych północno-wschodnich sąsiadów nie wybrała się spora grupka czołowych zawodników, którzy zajmowali kluczowe lokaty we wcześniejszych wyścigach.

I tak pierwszy linię mety przeciął Domas Manikas z grupy MyBike, zaś 2 sekundy za jego plecami zjawił się Marius Pinaitis (Bikexpert Cycling Team). Ostatni stopień podium przypadł Donatasowi Sertvytisowi jadącemu w barwach teamu S-Sportas. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został doświadczony Jerzy Stękiel (cyklotramp.com), który zajął 27. miejsce.

Biało-Czerwoni lepiej spisali się na trasie półmaratońskiej. Tu - wśród mężczyzn - najlepszy okazał się Paweł Kościelny (Clear Bike Team), a jako drugi do celu dojechał Krystian Kalinowski (AGR Podlasie). W batalii pań bezkonkurencyjna była zaś Greta Karasiovaite (Vilniaus Miesto Sporto Centras).

Kolejne zawody w ramach cyklu odbędą się 13 maja w Augustowie.