Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Na stadionie miejskim Kult i Lao Che

2015.09.10 00:00
To jest jubileuszowy - XV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. W czwartek (10.09) obchody rozpocznie koncert Kultu i Lao Che na stadionie miejskim. W piątek (11.09) uroczystości będą miały charakter patriotyczno-religijny.
Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Na stadionie miejskim Kult i Lao Che
Fot: Maciej Safaryn
Obchody rozpocznie koncert na stadionie miejskim - zagra Kult i Lao Che

Organizowany w Białymstoku już po raz 15. Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru będzie miał mocne rozpoczęcie. W czwartek na stadionie miejskim zagrają Lao Che i Kult. Imprezę sfinansowało miasto, obowiązywały bilety za symboliczne 10 zł. Te rozeszły się kilka dni przed koncertem.

- Impreza była zaplanowana na 6 tys. osób. Około 5 tys. biletów przeznaczono do sprzedaży - informuje Grażyna Dworakowska, dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury, który organizuje koncert.

We wtorek BOK sprzedał jeszcze dodatkową pulę 100 biletów, ale te rozeszły się w ciągu kilku godzin. Kilkaset miejsc zarezerwowano dla uczestników marszu z kraju i zagranicy.

Jak mówi Dworakowska, zwiększenie miejsc na koncert nie było możliwe, bo już zapadły ustalenia ze służbami porządkowymi co do wielkości imprezy, ponadto wiązałoby się to z kosztami, a te były ograniczone.

Tym, którym udało się kupić bilet, na stadion będą mogli wejść od godz. 17.30. Na 19.00 zaplanowano powitanie gości, potem będą koncerty - Lao Che (90 min.) i Kultu (120 min.).

Od czwartku, w godz. 10.00-18.00, można także oglądać wystawę "Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru – to już 15 lat" oraz "Nowe zniewolenie". Obie są w dolnej części kościoła pw. Ducha Św. przy ul. Sybiraków.

W piątek uroczystości związane z obchodami będą trwały już od godz. 10.00. Wtedy pod Pomnikiem Katyńskim zbiorą się uczestnicy marszu.

Marsz do kościoła pw. Ducha Św. przejdzie ulicami: Świętojańską, Branickiego i Piastowską. Uwaga - będą utrudnienia w ruchu. Następnie, około godz. 12.30, pod Pomnikiem Grobem Nieznanego Sybiraka, zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego apel zakończą salwą honorową.

Szacuje się, że w Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru weźmie udział udział ponad 13 000 osób.

Więcej: XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1672 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39