Marszałek kupi Straży Granicznej 2 drony. Za 170 tys. zł

2023.04.13 13:39
W czwartek (13.04) zarząd województwa podlaskiego zdecydował o przyznaniu 170 tys. zł Straży Granicznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na 2 drony.
Marszałek kupi Straży Granicznej 2 drony. Za 170 tys. zł
Fot: Straż Graniczna

Przekazane środki w wysokości 170 tys. zł trafią do Funduszu Wsparcia Straży Granicznej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku, który zakupi 2 drony. Sprzęt będzie służył do monitorowania sytuacji migracyjnej oraz rejestrowania zdarzeń, a także identyfikowania sprawców przestępstw i wykroczeń. Ponadto przyznana dotacja pokryje również koszt wyszkolenie operatorów urządzeń.

– Na funkcjonariuszach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Strzegą oni polskiej granicy, która jest jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej. Nowoczesny sprzęt z pewnością zapewni skuteczniejsze wykonywanie obowiązków na rzecz naszego wspólnego dobra – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Drony, które zostaną zakupione różnią się od tych dostępnych w sklepach. Planowane do zakupu drony są przystosowane do zróżnicowanych warunków terenowych, w szczególności do miejsc trudnodostępnych, obszarów podmokłych i rzecznych oraz do niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1576 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39