Marszałek przyzna stypendia podlaskim sportowcom

2016.01.02 00:00
Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium marszałka województwa podlaskiego za osiągnięte wyniki sportowe.
Marszałek przyzna stypendia podlaskim sportowcom
Fot: Grzegorz Chuczun

Podstawowymi kryteriami otrzymania stypendium jest uzyskanie dobrych wyników sportowych w 2015 r. w kategorii w młodzieżowca, juniora lub juniora młodszego bądź w sporcie osób niepełnosprawnych. Pod uwagę brane jest zajęcie miejsc: 1.–8. w Igrzyskach Olimpijskich, 1.–6. w mistrzostwach świata, 1.–3. w mistrzostwach Europy i 1.–3. w mistrzostwach Polski lub też powołanie do kadry narodowej i udział w Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy w grach zespołowych.

Warunkiem przyznania stypendium jest również członkostwo w klubie sportowym mającym siedzibę na terenie województwa podlaskiego. Wsparcie mogą uzyskać uczniowie, słuchacze szkoły policealnej lub studenci wyższej uczelni, którzy w roku osiągnięcia wyniku sportowego nie ukończyli 24 lat, uprawiają sport olimpijski lub objęty systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży oraz zobowiązali się do realizacji programu szkolenia określonego przez klub sportowy, do którego należą.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać kluby, okręgowe związki sportowe, Podlaska Federacja Sportu i organizacje pozarządowe działające w dziedzinie kultury fizycznej. Należy dostarczyć je do końca stycznia do kancelarii ogólnej urzędu marszałkowskiego przy ul. Wyszyńskiego 1 w Białymstoku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

909 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39