Marzy ci się przedsmak Oscarowych emocji? Przyjdź do Kina Forum na specjalny pokaz!

2024.03.01 11:29
Wielkimi krokami nadchodzi 96. ceremonia wręczenia Oscarów. Kino Forum zaprasza na pokaz Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Nominowanych do Oscara 2024. Jednego wieczoru będzie można zobaczyć aż pięć nominowanych produkcji.
Marzy ci się przedsmak Oscarowych emocji? Przyjdź do Kina Forum na specjalny pokaz!
Fot: Kadr z "Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara"

Pokaz Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Nominowanych do Oscara 2024 odbędzie się w poniedziałek (4 marca) w Kinie Forum.

Krótkometrażowe Filmy Fabularne Nominowane do Oscara 2024

96. ceremonia wręczenia Oscarów za rok 2023 zaplanowana jest na 10 marca 2024 roku i odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles. Oscary, przyznawane sa przez Amerykańską Akademię Filmową i należą do najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Nominacje ogłaszane są w kilkunastu kategoriach, w tym również dla najlepszych filmów krótkometrażowych. Te krótkie formy filmowe prezentowane są zazwyczaj w zestawach, co sprawia, że jeden seans to prawdziwa dawka różnorodnych emocji i inspirujących historii.

Pięć krótkometrażowych produkcji nominowanych do Oscara 2024 zapewnia podróż przez różnorodne światy, pełne niespodzianek i głębokich emocji. W filmie "Później" poznajemy historię Dayo, który po brutalnym incydencie w centrum Londynu próbuje odzyskać siebie i na nowo odnaleźć się w społeczeństwie. "Niezłomny" to dramat ostatnich 48 godzin życia 14-letniego chłopca, który desperacko pragnie wolności. "Kawaler fortuny" to przypowieść o Karlu, który odkrywa, ile w stanie jest znieść jeden człowiek. "Czerwony, biały, niebieski" opowiada historię młodej dziewczyny Rachel (w roli Brittany Snow), która stawia wszystko na jedną kartę, by przełamać trudności losu. Na koniec będzie można zanudzyć się w pastelowym świecie Wesa Andersona i jego "Zdumiewającej historii Henry’ego Sugara", w której milioner (w roli Benedict Cumberbatch) poznaje zupełnie nowe, niezwykłe umiejętności.

Więcej informacji: Krótkometrażowe Filmy Fabularne Nominowane do Oscara 2024

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1483 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39