Masz pomysł na biznes? Możesz dostać pieniądze na jego rozkręcenie

2012.12.06 00:00
Wystarczy dobry pomysł. Specjaliści pomogą ideę zmienić w konkretny biznesplan, który później oceni komisja. Konkurs jest ogólnopolski, a organizuje go Kielecki Park Technologiczny (KPT).
Masz pomysł na biznes? Możesz dostać pieniądze na jego rozkręcenie
Fot: źródło: polskawschodnia.gov.pl
Młody biznes ma wiele twarzy - to hasło towarzyszące konkursowi

Firmy typu spin-off i spin-out to dwa rodzaje przedsiębiorczości akademickiej. Powstają, by komercjalizować wiedzę uczelni, instytucji badawczej lub przedsiębiorstwa. Tworzą je naukowcy, absolwenci, studenci. Firmy spin-off korzystają ze wsparcia kapitałowego i organizacyjnego organizacji macierzystej, a firmy spin-out są finansowo niezależne.

Rekrutacja do konkursu KPT potrwa do 9 grudnia 2012 r. Mogą się zgłaszać studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie Kieleckiego Parku Technologicznego.

– Młodzi ludzie nie powinni się obawiać tego, że mają tylko pomysł. My pomożemy stworzyć biznesplan, a podczas zajęć powiemy, co trzeba zrobić, żeby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej – mówi dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne i będą miały potencjał rynkowy. – Najlepsi uczestnicy konkursu będą mogli także starać się o miejsce w Inkubatorze Technologicznym – informuje Justyna Lichosik, kierownik działu Promocji i Rozwoju.

Konkurs będzie miał kilka etapów. Najpierw uczestnicy w kilku zdaniach opisują swój pomysł na biznes. Osoby, których propozycje będą najciekawsze, zostaną zaproszone do udziału w szkoleniach. Podczas szkoleń będzie można się dowiedzieć, gdzie szukać wsparcia finansowego w pierwszym, najtrudniejszym okresie prowadzenia działalności gospodarczej. Po kilku tygodniach przygotowań nadejdzie czas na złożenie dokumentu i jego ocenę przez profesjonalną komisję. Zasiądą w niej osoby z dużym doświadczeniem biznesowym.

Nagrody zostaną wręczone podczas gali biznesu. Wezmą w niej udział uczestnicy konkursu, przedstawiciele świata biznesu oraz nauki.

KPT powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Jednym z jego celów jest, by młodzi ludzie interesowali się przedsiębiorczością i tworzyli nowe firmy. W Inkubatorze Technologicznym działa już 70 firm, w których pracuje ok. 300 osób.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1058 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39