Matura to bzdura. Czas pomyśleć o międzynarodowych certyfikatach potwierdzających znajomość języków obcych

2013.10.28 00:00
Egzamin międzynarodowy z języka obcego to najczęściej zakończenie pewnego etapu nauki, ale też przepustka do dalszej kariery. Warto przygotować się do niego solidnie, pod okiem doświadczonego nauczyciela, by osiągnąć jak najlepszy wynik i nie stracić ani czasu ani poświęconych środków finansowych.
Matura to bzdura. Czas pomyśleć o międzynarodowych certyfikatach potwierdzających znajomość języków obcych
Fot: London Academy

Centrum Nauczania Języków Obcych London Academy od 2009 roku przygotowuje swoich kursantów do licznych egzaminów certyfikowanych.

Język norweski

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kursy przygotowawcze do egzaminów potwierdzających znajomość języka norweskiego, tj. "Norskprøve 2" (odpowiadający poziomowi A2), "Norskprøve 3" (poziom B1) i tzw. Bergentest (Test i norsk – høyere nivå). Egzaminy podzielone są na dwie części: skriftlig (pisemna) i muntlig (ustna). Zdanie egzaminu na odpowiednim poziomie jest niezbędne dla osób pragnących podjąć lepszą pracę lub rozpocząć studia w Norwegii.

Język angielski

Wśród licznych egzaminów z języka angielskiego, szczególną uwagę warto zwrócić na egzaminy TOEIC® i TOEFL®. Egzamin TOEIC®, zdawany rocznie przez ponad 6 milionów osób, jest uznawany przez ponad 10 000 firm i instytucji w 120 państwach. Około 2000 firm w Europie oraz inne wielkie grupy międzynarodowe stosują egzamin TOEIC® przy podejmowaniu decyzji rekrutacyjnych i szkoleniowych. Egzamin jest uznawany przez Służbę Cywilną w postępowaniu kwalifikacyjnym, stanowi także podstawę do zwolnienia kandydatów z egzaminu doktorskiego w zakresie nowożytnego języka obcego. Egzamin TOEFL® z kolei jest najbardziej prestiżowym certyfikatem znajomości języka angielskiego w środowisku akademickim. Honoruje go około 8000 uczelni na całym świecie. Każdego roku, do egzaminu TOEFL® przystępuje blisko milion studentów. Posiadacze certyfikatu TOEFL® to osoby, które mogą studiować w dowolnym miejscu na Ziemi, prowadzić badania naukowe, czy biegle funkcjonować w środowisku anglojęzycznym.

Język niemiecki

Do testowania znajomości języka niemieckiego w środowisku pracy i biznesu służy egzamin WiDaF (Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft), stworzony przez Niemiecko-Francuską Izbę Handlową. WiDaF jest wykorzystywany przez firmy, jako narzędzie do selekcji pracowników. Zaletą egzaminu jest to, że kandydat nie deklaruje poziomu znajomości języka niemieckiego przed przystąpieniem do niego. To egzamin określa poziom zaawansowania zdającego, zależnie od ilości punktów, którą otrzymał. W środowisku biznesu WiDaF znalazł uznanie w takich firmach jak AGFA, Alcatel, Canal +, France Telecom, Marks & Spencer, Siemens czy Deutsche Bank.

Język francuski

Egzaminem certyfikującym znajomość języka francuskiego jest TFI™ (Test de français international™). Egzamin ten sprawdza i potwierdza znajomość języka francuskiego od poziomu początkującego (A1) do zaawansowanego (C1). Instytucje akademickie wykorzystują TFI™ jako ekwiwalent zaliczenia lektoratu. Egzamin TFI™ z wynikiem 605 punktów stanowi podstawę do zwolnienia kandydatów z egzaminu doktorskiego w zakresie nowożytnego języka obcego. Służba Cywilna i inne organizacje wykorzystują TFI™ w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz do określania kompetencji potrzebnych do awansu lub uczestnictwa w szkoleniach prowadzonych w języku obcym.

Więcej informacji

Szczegółowych informacji na temat egzaminów międzynarodowych z norweskiego, niemieckiego, angielskiego i francuskiego udziela sekretariat London Academy przy ul. Białówny 9/1 w Białymstoku (tel.: 609 330 085; email: londonacademy@londonacademy.pl)

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

515 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39