Białystok Online

Ciekawostki

Maurycy Marchewka uczy ekologii

2010.02.04 00:00

Quizy, gry, puzzle, zagadki i porady o tematyce ochrony środowiska. Ministerstwo Środowiska przygotowało ekologiczną stronę internetową dla dzieci.

Po wejściu na nią (adres www.dzieci.mos.gov.pl) wita nas zając Maurycy Marchewka. "Spacerując ze mną miło spędzisz czas i nauczysz się, jak chronić środowisko" - mówi.

Na stronie znalazły się zadania uczące zachowań przyjaznych środowisku przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Są one adresowane do przedszkolaków w wieku 4-6 lat i dzieci w wieku 7-11 lat. Zajrzeć tu mogą również rodzice i nauczyciele, dla których przygotowano m.in. scenariusze lekcji o ekologii.

Strona jest bardzo kolorowa, kursor myszki zamienia się na niej w marchewkę, posłuchać możemy też śpiewu ptaków i szumu wody.

Źródło: Wrota Podlasia

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas