Meczu Polska - Niemcy w Białymstoku nie będzie. Wszystko przez brak lotniska

2022.05.10 13:24
7 czerwca młodzieżowa reprezentacja Polski miała zagrać przy ul. Słonecznej z Niemcami. Starcie w ramach eliminacji MME odbędzie się jednak w Łodzi.
Meczu Polska - Niemcy w Białymstoku nie będzie. Wszystko przez brak lotniska
Fot: Grzegorz Chuczun

Na początku roku piłkarscy kibice z Podlasia otrzymali obietnicę, że czerwcowy mecz pomiędzy Polską U-21 a Niemcami U-21 w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozegrany zostanie na stadionie miejskim w Białymstoku. Fani ostrzyli sobie zęby na to spotkanie, bo na obiekt, gdzie swoje pojedynki toczy Jagiellonia, miały przyjechać przyszłe gwiazdy futbolu, jednak jak informuje TVP Sport, wielkiego widowiska nie będzie. Tzn. będzie, ale nie przy Słonecznej.

Wszystko dlatego, że rywale odmówili gry w Białymstoku. Powód? Brak lotniska. Przepisy jasno bowiem mówią, że podróż z lotniska na stadion może trwać maksymalnie 2 godziny, a pokonanie trasy z Warszawy do stolicy Podlasia autokarem w tak krótkim czasie jest niemożliwe.

Prestiżowy mecz rozegrany zostanie więc w Łodzi. Informacje o tym, że niemiecka strona złożyła skargę i starcie jest przeniesione potwierdzają m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39