Medyczna szkoła policealna będzie działać w ramach uczelni wyższej

2010.01.29 00:00
Władze województwa zadecydowały o wcieleniu Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W regionie rozszerza się możliwość kształcenia na publicznych uczelniach kierunków medycznych.

Rektor Robert Charmas i kanclerz Henryk Trojanowski zapewnili, że nauczyciele oraz pracownicy obsługi szkoły policealnej, znajdą zatrudnienie na uczelni. Przejmie ona obecnych uczniów i przeprowadzi ich nowy nabór. Argumentem za wcieleniem, jest brak perspektyw rozwoju dla szkolnictwa policealnego. Zainteresowanie kształceniem medycznym na tym poziomie jest coraz mniejsze. Jednocześnie PWSIiP ma wydział pielęgniarski, dający absolwentom lepsze kwalifikacje.

- 29 stycznia Zarząd Województwa Podlaskiego wstępnie wyraził chęć przekazania placówki (wraz z budynkiem dydaktycznym, internatem oraz działką) na rzecz PWSIiP - informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka. Piątkowa decyzja Zarządu ma charakter intencyjny. Ostatecznie podejmą ją radni sejmiku w połowie lutego.

E.S.

Polecamy lokal
744 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39