Miał 2 sądowe zakazy. Pijany 18-latek przewoził 3 pasażerów

2022.11.21 11:05
W weekend policjanci z Dąbrowy Białostockiej zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, mając blisko promil alkoholu w organizmie, wiózł 3 pasażerów. Dodatkowo wyszło na jaw, że 18-latek ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
Miał 2 sądowe zakazy. Pijany 18-latek przewoził 3 pasażerów
Fot: KPP Sokółka

Pierwszy nietrzeźwy kierowca zwrócił uwagę mundurowych na drodze pod Dąbrową Białostocką. Kierowca seata wyjechał spod sklepu i jechał całą szerokością jezdni. Podczas kontroli drogowej mieszkaniec powiatu sokólskiego powiedział policjantom, że dzień wcześniej pił piwo. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego auto trafiło na parking strzeżony.

Drugi nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów w Dąbrowie Białostockiej. Na skrzyżowaniu w mieście zauważyli volkswagena, który jechał w przeciwnym kierunku. Mijając się z funkcjonariuszami, kierowca odwrócił głowę i nagle przyspieszył.

- Podczas kontroli badanie alkomatem wykazało, że 18-letni kierowca miał blisko promil alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoził 3 pasażerów. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu augustowskiego kierował samochodem mimo dwóch sądowych zakazów - informuje funkcjonariusze z KPP Sokółka.

Teraz zatrzymani nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości do lat 2, natomiast za niestosowanie się do sądowych zakazów kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1349 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39